Wyniki – 15-18 czerwca 2017

Wyniki – 15-18 czerwca 2017

REKLAMA
Mocne otwarcie ekipy Hurom Sławno Accent Team
LKK LUKS Sławno w nowy sezon z nowymi sponsorami
Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym 2018 – Valkenburg, Holandia [stream]
Wyniki – 19-20 sierpnia 2018
Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym 2017 – dzień #1 -Bieles, Luksemburg

Długi weekend to długie wyniki. Działo się zarówno na szosie, jak i w szeroko pojętym kolarstwie górskim do którego zaliczamy nie tylko cross country – olympic(XCO), marathon(XCM) czy stage(XCS), ale także wszelkie odmiany grawitacyjne czy freeride albo freestyle… Nie bez powodu o tym piszę – Szymon Godziek zajął trzecie miejsce w Crankworx Les Gets, zaliczanych do Pucharu Świata FMB World Tour – zobaczcie co on tam nawyczyniał:

Na szosie Rafał Majka wygrał trzeci, górski etap Tour of Slovenia, a dzień później przypieczętował to utrzymując prowadzenie w klasyfikacji generalnej. To dobry prognostyk przed zaczynającym się wkrótce Tour de France.

W Austrii odbył się wyścig UCI C1, gdzie Marlena Droździok zajęła drugie miejsce przyjeżdżając 44 sekundy za Lisi Osl. W Pucharze Czech Agnieszka Szpocińska wśród juniorek nie miała sobie równych. Z kolei na HERO Sudtirol Dolomites w Selva Val Gardena na średnim dystansie liczącym 60 km na podium mieliśmy dwóch Polaków – trzeci open oraz drugi w kategorii był Piotr Rzeszutek (Lew Lębork). Z kolei trzecie miejsce w swojej kategorii zajął Mateusz Zoń (Trek Velonews.pl). Pełne wyniki w linku.

W kraju kilkanaście wyścigów z etapówką Beskidy MTB Trophy na czele… Oj działo się w weekend, tym bardziej, że pogoda nie rozpieszczała.


ŚWIAT

ASVO Osterreich Mountaibike Grand Prix - Windhaag Bei Perg, Austria

  1. Gragor Raggl – Mobel Marki MTB Pro Team
  2. Martin Loo – Hawaii Express
  3. Maximilian Foidl – Bike Team Kirchberg

  1. Lisi Osl – Ghost Factory Racing
  2. Marlena Droździok – Scott Eurocycles.com
  3. Janka Stevkova – Outsiterz

UCI Marathon Series - Selva Val Gardena, Włochy

  1. Juri Ragnoli – Włochy
  2. Hector Leonardo Paez Leon – Kolumbia
  3. Daniele Mensi – Austria

  1. Elena Gaddoni – Włochy
  2. Christina Kollmann – Austria
  3. Carmen Buchaer – Austria

Puchar Czech MTB - Bedrichov, Czechy

  1. Jaroslav Kulhavy – Specialized XC
  2. Jan Nesvadba – Expres CZ Scott Team Kolin
  3. Tomas Paprstka – Expres Cz Scott Team Kolin
  • Maciej Jeziorski – Romet Factory Racing – miejsce 11 / +6:52

  1. Jitka Skarnitzlova – Ceska Sporitelna Accolade
  2. Karla Stepanova – N1 Team
  3. Barbora Prudkova – Superior MTB Team
  • Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric – miejsce 5 / +2:45
  • Paula Gorycka – Struby BiXS – miejsce 7 / +5:10
  • Patrycja Piotrowska – KKW Superior Wałbrzych – miejsce 11 / +11:33

Juniorka


  1. Agnieszka Szpocińska – Hurom Sławno Kellys
  2. Jana Tesarova – Moravec Team
  3. Tereza Vanickova – IVAR CS Author Team

Junior


  1. David Zadak – CS Specialized Junior MTB Team
  2. Samuel Jirous – CS Specialized Junior MTB Team
  3. Jakub Schierl – Expres CZ Scott Team Kolin
  • Arkadiusz Mirek – KCP Elzat Bieniasz Bike Team – miejsce 8 / +3:41
  • Dominik Dankowski – Mitutoyo AZS Wratislavia – miejsce 22 / +7:40
  • Wojciech Karpierz – UKS Dream Bike Bielawa – miejsce 23 / +7:52
  • Julian Szeremeta – Warszawski Klub Kolarski – miejsce 38 / +1 okr


POLSKA

Beskidy MTB Trophy - Istebna - I etap

Classic


  1. Mathias Frohn – Team FireBike Drossiger
  2. Sebastien Pele – ACV Team
  3. Milan Damek – Team Bikeworld

  1. Hilde Verschaeve – Zewieties
  2. Sandy Trautmann – Scott Bike24 MTBTeam
  3. Ania Świrkowicz – team.ase.com.pl

Mega


  1. Jan Stastny – Alset Racing Team
  2. Paweł Kurzyca – Rafako Orbea MTB team
  3. Paweł Gołębicki – Torus Team Gdańsk

  1. Zofia Czyż – iBox Mała Liga Cycling Team
  2. Katarzyna Galewicz – Niezrzeszona
  3. Jasmin Corso – DDMC Solling e.V.

Beskidy MTB Trophy - Istebna - etap II

Classic


  1. Milan Damek – Team Bikeworld
  2. Mathias Frohn – Team FireBike Drossiger
  3. Sebastien Pele – ACV Team

  1. Sandy Trautmann – Scott Bike24 MTBTeam
  2. Ania Świrkowicz – team.ase.com.pl
  3. Hilde Verschaeve – Zewieties

Mega


  1. Jan Stastny – Alset Racing Team
  2. Roland Markworth – DDMC Solling e.V.
  3. Tomasz Jaworski – Baltic Home Świnoujście

  1. Katarzyna Galewicz – Niezrzeszona
  2. Zofia Czyż – iBox Mała Liga Cycling Team
  3. Paula Hinczewska – 7r Logistic Politechnika Gdańska

Beskidy MTB Trophy - Istebna - etap III

Classic


  1. Marcin Urbaniak – Colex Racing Team
  2. Mathias Frohn – Team FireBike Drossiger
  3. Milan Damek – Team Bikeworld

  1. Hilde Verschaeve – Zewieties
  2. Ania Świrkowicz – team.ase.com.pl
  3. Sandy Trautmann – Scott Bike24 MTB Team

Mega


  1. Marcin Lirbaniak – Colex Racing Team
  2. Mathias Frohn – Team FireBike Drossiger
  3. Milan Damek – Team Bikeworld

  1. Hilde Verschaeve – Zewieties
  2. Regina Marunde – Team SCOTT
  3. Ania Świrkowicz – team.ase.com.pl

Beskidy MTB Trophy - Istebna - etap IV

Classic


  1. Mathias Frohn – Team FireBike Drossiger
  2. Bartłomiej Oleszczuk – Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link Team
  3. Łukasz Chalastra – Prema Cycling Team

  1. Sandy Trautmann – Scott Bike24 MTBTeam
  2. Ania Świrkowicz – team.ase.com.pl
  3. Regina Marunde – Team SCOTT

Mega


  1. Robert Skrobol – TomaziBike
  2. Michał Wacławek – Niezrzeszony
  3. Jan Stastny – Alset Racing Team

  1. Katarzyna Galewicz – Niezrzeszona
  2. Paula Hinczewska – 7r Logistic Politechnika Gdańska
  3. Zofia Czyż – iBox Mała Liga Cycling Team

Beskidy MTB Trophy - Istebna - klasyfikacja generalna

Classic


  1. Mathias Frohn – Team FireBike Drossiger
  2. Milan Damek – Team Bikeworld
  3. Sebastien Pele – ACV Team

  1. Hilde Verschaeve – Zewieties
  2. Sandy Trautmann – Scott Bike24 MTB Team
  3. Ania Świrkowicz – team.ase.com.pl

Mega


  1. Jan Stastny – Alset Racing Team
  2. Marek Strug  – VW Colex Rybczyński
  3. Tomasz Jaworski – Baltic Home Świnoujście

Bike Maraton - Ludwikowice Kłodzkie


Giga


  1. Mariusz Kozak – JBG-2 Professional MTB Team
  2. Karol Różek – JBG-2 Professional MTB Team
  3. Bartosz Janowski – Romet Factory Team

  1. Magdalena Wojtyła – Immotion Specialized Skoda Gall-icm Team
  2. Aneta Imielska – Mtb Votum Team Wrocław
  3. Anna Tkocz – Niezrzeszona

Mega


  1. Mikołaj Dziewa – SGR Specialized
  2. Gracjan Krzemiński – Mitsubishi Materials MTB Team
  3. Rafał Adamczyk – Immotion Specialized Skoda Gall-ICM Team

  1. Anita Kaputa – KKW Superior Wałbrzych
  2. Joanna Ignasiak – Mitsubishi Materials MTB Team
  3. Małgorzata  Podgórska – Lincoln Electric Bester Bike Team Bielawa – Mega

MTB Pomerania Maraton - Władysławowo

Ultra


  1. Przemysław Blokus – TA KO TEAM
  2. Daniel Majkowski – FTI Racing Team
  3. Robert Ciechacki – team.ase.com.pl

  1. Monika Wasilewska – Niezrzeszona

Mega


  1. Łukasz Derheld – EDF Trek Gdynia
  2. Michał Przybytek – EDF Trek Gdynia
  3. Michał Różański – Trigar MTB Team

  1. Agnieszka Patoka – EDF Trek Gdynia
  2. Katarzyna Kuczorska – VO2 max MTB Team
  3. Monika Kuling – Klif MTB Team

Cisowianka Mazovia MTB Marathon - Puławy

Giga


  1. Bartek Borowicz – APS Polska Cozmobike
  2. Kacper Cacko – APS Polska Cozmobike
  3. Damian Perkowski – PT Mazury Team Ełk

  1. Magdalena Kosko – Beat Bike PRO Relo Team
  2. Joanna Gumieniak – MayerSport BokserksAutoserwis
  3. Małgorzata Lutecka – iFON Kolarz Klub

Mega


  1. Szymon Skrzypczak – Inżynieria Rowerowa
  2. Paweł Baranek – Kellys
  3. Marek Kulik – Baran Cycling Team

  1. Urszula Luboińska – Trezado BikeTires.pl
  2. Magdalena Kuszmider – Ifon KolarzKlub
  3. Barbara Kleczaj – Go Sport AK-Sped Team

Cisowianka Mazovia MTB Marathon - Janów Lubelski

Giga


  1. Kacper Cacko – APS Polska Cozmobike
  2. Damian Perkowski – PT Mazury Team Ełk
  3. Mariusz Hajzler – Jastrzębie Łaskie

  1. Joanna Gumienniak – MayerSport BokserskAutoserwis
  2. Magdalena Kosko – Beat Bike Pro Relo Team
  3. Zofia Sołtys – Velmar Merida CST Blachy Pruszyński Team

Mega


  1. Karol Rumsicki – Warszawski Klub Kolarski
  2. Tomasz Murdzia – Loyalty Point powered by Hotel Zamek Ryn
  3. Piotr Gumieniak – MayerSport BokserskAutoserwis

  1. Izabela Macutkiewicz – APS Polska Cozmobike
  2. Magdalena Kuszmider – iFON KolarzKlub
  3. Małgorzata Lutecka – iFON KolarzKlub

IV Pasłęcki MTB Maraton - Pasłęk

  1. Bartosz Banach – Torus Apteka Gemini Gdańsk
  2. Arkadiusz Jusiński – Renault Team
  3. Mateusz Tygielski – Tczewski Klub Rowerowy

  1. Marlena Gortatowska – Akademia Kolarstwa Olsztyn

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego - Dębica

20-30


  1. Janusz Łodej – ZKS Stal Rzeszów
  2. Szymon Kulas – Dębicki Klub Kolarski GRYF
  3. Jakub Rusin – JGS Team

31-45


  1. Adam Gawlik – DKK Gryf
  2. Grzegorz Matłok – Tanie odżywki.pl Cycling Team
  3. Łukasz Szlachta – KS Strzyżów MTB Team

Lotto Poland Bike Marathon - Nowiny

  1. Adrian Jusiński – TRW MTB RACING
  2. Kamil Kuszmider – TRW MTB RACING
  3. Arkadiusz Jusiński – RENAULT TEAM

  1. Barbara Kleczaj –  GO SPORT AK SPED TEAM
  2. Katarzyna Pakulska –  ADALIGHT-AREAMLAMP
  3. Antonina Białek – WARSZAWSKI KLUB KOLARSKI

Puchar Szlaku Solnego - Tuchów

Elita


  1. Michał Topór – SUPERIOR ZATOR
  2. Wiktor Hudyka – UKS GRUPA KOLARSKA “FOUR BIKE”
  3. Jakub Solarz – UKS GRUPA KOLARSKA “FOUR BIKE”

  1. Gabriela Wojtyła – SUPERIOR ZATOR
  2. Adrianna Stępniewska – SKAN BIKE TEAM OPOCZNO
  3. Karolina Sowa – KRAKOWSKI KLUB SPORTOWY 72D

Junior


  1. Stanisław Nowak – SUPERIOR ZATOR
  2. Jarosław Żur – HEAD TEAM LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA
  3. Maciej Biedrończyk – HEAD TEAM LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA

  1. Klaudia Bajołek – SCOTT EUROCYCLES
  2. Julita Fira – HEAD TEAM LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA
  3. Klaudia Powroźnik – UKS SOKÓŁ KĘTY

Masters I


  1. Krzysztof Gajda – JEDLICZE TEAM
  2. Tomasz Skalak
  3. Sławomir Skóra – JEDLICZE TEAM

Masters II


  1. Piotr Zając – KCP ELZAT BIENIASZ BIKE TEAM
  2. Grzegorz Armatys
  3. Marcin Drabik – TOWARZYSTWO CYKLISTÓW ORZEŁ SPYTKOWICE

Masters III


  1. Krzysztof Gierczak – PSK OLIMPIONIK PRZEMYŚL
  2. Józef Rabski – HEAD TEAM LUBOŃ SKOMIELNA BIAŁA
  3. Piotr Ordzowiały – UKS ZAWOJAK

Masters IV


  1. Remigiusz Zachara – TOWARZYSTWO CYKLISTÓW ORZEŁ SPYTKOWICE
  2. Mieczysław Sewerzyński – UKS PODWILK
  3. Roman Wiktorowicz – HARD-BIKE TĘCZA

Rowerem na Szrenicę - Szklarska Poręba


  1. Marcin Mokiejewski – Serwis Mowisport Jbćbde
  2. Michał Ficek – Volkswagen Samochody Użytkowe Mtb Team
  3. Maciej Stanowicz – Mitsubishi Materials Mtb Team

  1. Iwona Rychlewska –  Zdrojowa Hotels Kołobrzeg
  2. Anna Brodacka – MTB Votum Team Wrocław
  3. Izabela Rutkowska

Solid MTB Maraton - Leszno

Giga


  1. Maciej Kasprzak – REAL 64-STO
  2. Mateusz Lewandowski
  3. Przemysław Rozwalka – STREFASPORTU.PL MW INVEST

  1. Katarzyna Hendrzyk-Majewska – REAL 64-STO

Mega


  1. Wojciech Mizuro –  REAL 64-STO
  2. Radosław Lonka –  VOLKSWAGEN SAMOCHODY UŻYTKOWE
  3. Emilian Pajzert – REAL 64-STO

  1. Marta Gogolewska –  Merx Team Wągrowiec
  2. Marta Rozwalka – STREFASPORTU.PL MW INVEST
  3. Sandra Samolewska –  KROSS EURO-ROWER.PL

Szczecin MTB Maraton - Szczecin

Mega


  1. Hubert Semczuk – Rybczyński bikes Remmers TpLink Team
  2. Paweł Piotrowicz – PPbike Salon Rowerowy
  3. Filip Hasse – Merx Team Wągrowiec

  1. Małgorzata Lewandowska – CUBICA RACING TEAM
  2. Sabine Lengert – Velonistas Berlin
  3. Ewelina Złoczowska – Pigleto Club

COMMENTS

DISQUS: 0