Plan na weekend 20/2017

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 20/2017

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Czekaliśmy, czekaliśmy i w końcu! Puchar Świata w kolarstwie górskim, a dokładniej w cross country rusza! Na początek tydzień w tydzień maraton czesko-niemiecki. Nove Mesto na Morave, a tydzień później Albstadt. I w zasadzie jeśli chodzi profesjonalne kolarstwo górskie to tyle ;)

Relacje na żywo z Novego Mesta tradycyjnie do obejrzenia na redbull.tv. Będziemy też prowadzić na portalu i fanpage relację z wyścigów. Warto zapamiętać, że elita kobiet maj swój wyścig w sobotę, a elita mężczyzn w niedzielę. Ponadto w sobotę U23 mężczyzn, a w niedzielę U23 kobiet.

Jeśli chcecie obejrzeć wyścigi to zainstalujcie sobie appkę RedBull TV i nastawcie przypomnienie na sobotę na 13:00, a w niedzielę na 14:00.

I najważniejsze. To będą prawdopodobnie najliczniej obsadzone przez Polaków zagraniczne zawody w cross country. Na liście zgłoszonych jest w sumie 444 zawodników, z czego z Polski AŻ 19 nazwisk. 14 osób, na czele z zawodnikami Kross Racing Team oraz Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team staruje w barwach klubowych, natomiast piątka zawodników – Marlena Droździok, Gabriela Wojtyła, Magdalena Zielińska oraz Filip Helta i Michał Topór – pojadą w biało czerwonych strojach jako kadra narodowa.

Na szosie trwają m.in. Giro d’Italia, Tour of California, gdzie póki co liderem wyścigu jest Rafał Majka, a na naszym podwórku Bałtyk Karkonosze.

Wracamy do Polski, bo amatorzy też mają bogatą ofertę wyścigową na zbliżający się weekend. Oprócz maratonów i cross country na wyróżnienie zasługuje Nowy Targ Road Challenge – szosowa etapówka, która dynamicznie rozwija się z roku na rok.

Jeśli nie masz jeszcze doprecyzowanych planów na weekend to warto zwrócić uwagę na pewno na Mazury MTB w Węgorzewie, Bike Maraton w Wiśle, MTB Pomerania Maraton w Kolbudach, Szczecin MTB Maraton, Dare2b MTB Maraton w Skrzyszowie oraz METROBIKES.pl MTB Cross Maraton w Miedzianej Górze. Jeśli chodzi o cross country to na pewno będzie się można ujechać na Pucharze Polski XCO Masters w Pniewach.

Jeśli chcesz popracować nad techniką to z kolei w Srebrnej Górze pierwsza edycja Kellys Enduro Series. Wszystko tradycyjnie znajdziecie w naszym kalendarzu.

A teraz po kolei:

Sobota – 20 maja 2017

Niedziela – 21 maja 2017


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0