Druga edycja MTB Pomerania Maraton już 20 maja

HomeINFORMACJE PRASOWE

Druga edycja MTB Pomerania Maraton już 20 maja

Warto zacząć od tego, że w po pierwszych zawodach w klasyfikacji generalnej występują bardzo małe różnice i na pewno walka o czołowe lokaty będzie trwała do ostatniego wyścigu, który odbędzie się 17 czerwca we Władysławowie.
Wśród panów czołowych lokat będą bronić – Jakub Krzemiński (Speed), Michał Przybytek (Mega) oraz Łukasz Derheld (Ultra). Natomiast u Pań na dystansie Speed prowadzi faworytka Weronika Lorkowska, dystans Mega otwiera Agnieszka Patoka, a na najtrudniejszym bryluje Ania Świrkowicz. Na najbliższe zawody ekipa organizatora przygotowała wymagającą trasę przepełnioną pięknym krajobrazem, a to wszystko na terenie Nadleśnictwa Kolbudy. Na zawodników czekają trzy różne dystanse: Speed, Mega oraz Ultra.

Najkrótsza z tras czyli Speed adresowana jest zarówno dla dorosłych jak i młodzieży (powyżej 16 lat). Dodatkowo poza wyścigiem głównym odbędą się również zawody dla dzieci, czyli MTB Pomerania Junior. Najkrótsze trasy skierowane są dla najmłodszych w wieku od 3 do 15 lat. Druga edycja niewątpliwie przyniesie więcej atrakcji również w postaci nagród, dzięki pozyskaniu kilku dodatkowych sponsorów. Co istotne, organizator przewidział także zniżki dla zorganizowanych grup i klubów kolarskich, a także dla osób, które chcą wziąć udział w więcej niż jednej edycji. Biuro zawodów będzie znajdowało się w: Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach – ul. Wybickiego 33, 83-050 Kolbudy.

Długość poszczególnych tras: Speed – 29 km, Mega – 58 km, Ultra – 87 km, suma przewyższeń dla poszczególnych tras: Speed – 650 m., Mega – 1300 m., Ultra – 1950 m Dystans Speed to łącznie 29 km na jednej pętli, czyli dystans idealny dla początkujących oraz sprinterów. Trasa prowadzi przez tereny Nadleśnictwa Kolbudy, więc można spodziewać się kilku krótkich, sztywnych podjazdów i imponujących widoków. Dystans Mega to łącznie 58 km, czyli 2 okrążenia i bardziej wymagający dystans z podwójną ilością podjazdów. Łącznie kolarze będą mieli do pokonania 1300 m przewyższeń. Dystans Ultra jest zarezerwowany dla najtwardszych kolarzy na Pomorzu, oznacza bowiem trzykrotne pokonywanie dystansu Speed i prawie 1950 m przewyższeń. Do startu na dystansie Ultra szczególnie zachęcane są szczególnie Panie, bowiem miejsca w klasyfikacji generalnej czekają na ich obsadzenie, a jest o co walczyć.

Dodatkową atrakcja będą zawody dla dzieci i młodzieży czyli MTB Pomerania Junior, w których będą mogli wystartować najmłodsi w wieku od 3 do 15 lat. Dzieci w wieku do lat 10 będą pokonywać trasę wspólnie z opiekunem. Zawody Junior będą rozgrywane na 1.5 km pętli. Kategorie do lat 10 będą miały do przejechania jedną pętle. Natomiast kategorie 11-15 lat będą miały do przejechania 2 pętle. Nagrody dla najmłodszych zostały specjalnie przygotowywane przez „Feedo”, „SamoDobro”, „Candyshop” oraz „Akademię Hokejową Wróbla”.

Zachętą do aktywnego spędzania wolnego czasu będą również konkursy i atrakcje dla najmłodszych, zorganizowane przez Głównego Sponsora imprezy czyli „Decathlon Rumia” oraz specjalnie przygotowana przez organizatora strefa chill, gdzie będzie można odpocząć po wyścigu i zjeść dobry posiłek przygotowany przez „Dream Body Catering Dietetyczny” i foodtruck „3miejski Folklor”, a także wypić zdrowy koktajl od „Tathata”.

Informacje o najbliższej edycji można znaleźć tutaj: http://mtbpomerania.pl/kolbudy/
Zobacz na mapie Trasę MTB Pomerania Kolbudy: http://www.traseo.pl/trasa/mtb-pomerania-kolbudy
Tutaj można znaleźć informacje o koszcie wpisowego: http://www.mtbpomerania.pl/oplaty
Tutaj krótki przewodnik dotyczący zapisów online: http://www.mtbpomerania.pl/zapisy/
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie organizatora: http://www.mtbpomerania.pl/

COMMENTS

DISQUS: 0