DARE2b MTB Maraton 2017 wystartuje w Skrzyszowie

HomeINFORMACJE PRASOWE

DARE2b MTB Maraton 2017 wystartuje w Skrzyszowie

21 maja rusza DARE2b MTB Maraton 2017, tak jak roku ubiegłym organizatorzy zaczynają w Skrzyszowie, miejscowości na obrzeżach Tarnowa gdzie tuż za miedzą zaczynają się Karpaty.

Już po raz trzeci tam mała miejscowość gościć będzie kolarzy górskich, którzy startując zapuszczą się w Podgórskie doliny i zdobędą najważniejsze w okolicy wzniesienia.

Do dyspozycji mieć będziecie trzy dystanse, tak aby każdy znalazł coś dla siebie:

Quarter – najkrótszy z nich to zaledwie 3o km i około 500 metrów przewyższenia urozmaiconym terenie. Znajdziecie tam wszystko pozwala się cieszyć z jazdy w terenie. a interwałowy charakter trasy nie pozwoli wam się nudzić.

Half – tu zabawa zaczyna się na serio bo by pokonać około 60 km i podjechać 1900 metrów potrzeba jest trochę więcej samozaparcia i kondycji. Trasa dociera w Pasmo Brzanki i pokonuje je zahaczając o Ostry Kamień i Liwecką Górę by potem z łomotem opaść w podgórskie doliny. A gdy wydaje ci się że najgorsze masz za sobą, okazuje się że do mety jeszcze kilka górek.

Najdłuższy z dystansów FULL to już esencja MTB 90 km i około dwa tysiące metrów w górę nie jest dla każdego. Ci którzy zdecydują się na ten dystans muszą liczyć się z tym, że dwukrotnie pokonają najbardziej trudne odcinki w rejonie Brzanki i Ryglic miejscowości będącej jedną z bram Pogórza.DARE2b MTB Maraton Skrzyszów 2017 odbędzie się dzięki przychylności władz gminy Skrzyszów i pod Patronatem Starosty Tarnowskiego Romana Łucarza a Partnerem Główny tej Edycji jest marka Vemont, producent odzieży i obuwia do uprawiania różnych form aktywności outdoorowej w tym, kolekcji butów rowerowych.

COMMENTS

DISQUS: 0