Ziemia okrzemkowa – naturalna regeneracja dla sportowców

HomeDieta i żywienie

Ziemia okrzemkowa – naturalna regeneracja dla sportowców

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Ziemia okrzemkowa to idealna, naturalna regeneracja i odnowa biologiczna dla sportowców i nie tylko. Wypróbowałam ją w momencie kiedy miałam problemy ze zdrowiem spowodowanym kontuzją kolana i przeciążeniem organizmu. Suplementacja nie pomagała, ani i w tabletkach, ani i saszetkach. A trenować chciałam – każdy z nas rozumie o czym mówię.

Jestem zwolenniczką natury i staram się sięgać po takie rozwiązania. Ziemia okrzemkowa została mi polecona również przez trenerkę lekkoatletkę. Jest ona naturalnie uformowaną mineralną skałą osadową składającą się głównie z pancerzyków glonów jednokomórkowych – okrzemek. Mają one ponad 30 milionów lat i są podobne do alg, które uległy procesowi cementowania w postaci proszku – ziemi okrzemkowej. Ma bardzo wiele właściwości leczniczych. Oczyszcza organizm, reguluje stężenie lipidów we krwi, usuwa metale ciężkie, walczy ze
szkodliwymi bakteriami i pasożytami w układzie pokarmowym. Ziemia okrzemkowa występuje w postaci spożywczej i przemysłowej. Nas interesuje spożywcza.

W ok 85% jest to krzemionka, czyli ważny element budowy i wzmacniania chrząstek, ścięgien, naczyń krwionośnych czy kości. Dzięki niej poprawnie funkcjonują nasze organy wewnętrzne w tym serce, wątroba czy płuca. Zawarty w ziemi okrzemkowej krzem jest również niezbędny dla zdrowej skóry, zębów, włosów i paznokci. Badania wykazały, że spożywcza ziemia okrzemkowa może korzystnie wpływać na poziom cholesterolu we krwi. Posiada ona również inne składniki mineralne m.in. wapń, sód czy magnez, które odgrywają znaczącą rolę w budowaniu i naprawianiu mięśni i kości.

Ponadto dzięki obecności dużej ilości przyswajalnego krzemu zapewnia:

 • lepszy metabolizm,
 • wzmocnienie układu mięśniowo-naczyniowego poprzez zmniejszenie ryzyka urazów i przyśpieszenie gojenia się ran oraz złamań
 • zapobiega i odwraca osteoporozę
 • reguluje ciśnienia krwi
 • zapobiega i cofa choróby układu krwionośnego, raka, cukrzycy, oraz zapalenia wątroby
 • zmniejsza bóle stawowych i bóle pleców
 • zwiększa witalnośc, odpornośc organizmu i dobrego samopoczucia
 • zmniejsza alergię min. katar sienny czy alergie pokarmowe
 • zmniejsza skłonności do zaparć
 • rozwiązuje problemu bezsenności
 • polepsza kondycji, witalność oraz właściwe przyswajanie składników odżywczych
 • oczyszczenie organizmu ze złogów pokarmowych, pasożytów, bakterii (w tym chlamydii, candidy, e-coli), wirusów, pestycydów, pozostałości po lekach oraz metali ciężkich.
 • w moim przypadku po 2 tygodniach zobaczyłam różnicę w wyglądzie włosów i ich gęstości.

Kurację przeprowadzamy prze ok 5-6 miesięcy w zależności od zapotrzebowania organizmu. Codziennie rano na czczo odmierzamy dawkę proszku i mieszamy ją z wodą,  herbatą czy naturalnym sokiem. Sam roztwór ma specyficzny smak, trzeba się do niego przyzwyczaić. Pamiętajmy aby nie przekraczać zalecanej dawki, gdyż skutkiem ubocznym jest odczycie „mrowienia”.

Produkt przeznaczony wyłącznie dla dorosłych i dzieci od 12 roku życia. Nie zaleca się stosowania produktu przez matki karmiące i kobiety w ciąży. Ziemi okrzemkowej nie należy wdychać ani zbliżać do oczu.

Mi pomogła, więc mam nadzieję, że poprawi również Wasz stan zdrowia.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0