Plan na weekend 14/2016

HomeKALENDARZEuro Bike Kaczmarek Team

Plan na weekend 14/2016

Poprzedni weekend piękną pogodą rozpalił apetyty na rower. Tej niestety w ten weekend próżno szukać. Będzie raczej chłodno, raczej deszczowo i raczej pochmurno. Na szczęście nie wszędzie i nie przez cały czas.

Skoro jednak nie ma złej pogody na rower, to zobaczmy co na dla amatorów ścigania organizatorzy przygotowali w ten weekend:

  • Bardo MTB Open Sezon – coś jakby formuła cross country, bo runda liczy około 4 kilometry. W najbardziej ekstremalnej wersji do pokonania 8 razy.
  • Cross Liga (SKMTB kat.3) w Górznie – druga z dwóch eliminacji mini cyklu cross country. No właśnie XCO FTW!!!
  • Verus K-SSSE Maraton w Cybince – od lat znana i tak samo od lat ceniona miejscówka. W tym roku, a może zawsze tak było – tylko Mega na dystansie 40 km.
  • Bike Cross Maraton (SKMTB kat.2) w Dolsku – tradycyjna miejscówka otwarcia ścigania u Gogola. Do wyboru Mini oraz Mega.
  • Morpol Bike Challenge (SKMTB kat.3) w Łysomniczkach – lokalny maraton, po raz pierwszy organizowany przez ekipę Morpol MTB Team. Do wyboru dwa dystanse oraz, co dość nietypowe na maratonach, limit startujących – po 150 dla każdego z dystansu.
  • Legia MTB Maraton na Warszawskich fortach Bema – mimo, że miejscówka idealnie nadaje się do przeprowadzania zawodów cross country, to do wyboru Mini, Mega i Giga czyli dystanse i formuła maratonowa.
  • Raz na Wozie MTB Maraton (SKMTB kat.3) w Buczku koło Brzezin – niby płaskie centrum Polski, ale jednak Wzniesienie Łódzkie daje potencjał by na Giga był nie tylko dystans ponad 60 km, ale i ponad 800 metrów w pionie.
PROsi…

W ten weekend uwaga skierowana jest w zasadzie w dwa miejsca – Bad Sackingen (UCI HC), gdzie rozegrana zostanie pierwsza eliminacja Bundesligi MTB oraz Praga (UCI C1), gdzie rozegrana będzie pierwsza eliminacja Pucharu Czech. W Niemczech Polacy, a w zasadzie Polki będą walczyć o kwalifikację na Igrzyska w Rio. Z kolei w Pradze będzie … ciasno. Blisko 900 zawodników zostało zgłoszonych, czyli albo masz punkty UCI i startujesz z przodu albo stoisz w korku. I tym gąszczu zawodników Polacy będą walczyć o kwalifikacje do ME

Oprócz w/w lokalizacji na pewno też walka o cenne punkty UCI będzie w USA, gdzie w Bonneli Park (UCI HC) będzie wyścig XCO + Junior Series. Na pewno mocnych nazwisk nie zabraknie także w Internacional  d’Italia Series w Nalles.

Transmisji z tych wydarzeń raczej nie będzie, ale jeśli chcesz obejrzeć na żywo widowiskowe MTB, to weekend na Red Bull TV Puchar Świata DH z francuskiego Lourdes.

Jeśli chodzi o szosę to w zasadzie wszystko się sprawdza do brukwego Paris Roubaix. Jeśli chcesz się dobrze przygotować do oglądania tego wyścigu to powinieneś obadać te kilka linków: 1, 2, 3, 4.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


COMMENTS

DISQUS: 0