Startuje Puchar Świata MTB, na żywo tylko w Red Bull TV [pr]

HomeINFORMACJE PRASOWE

Startuje Puchar Świata MTB, na żywo tylko w Red Bull TV [pr]


INFORMACJA PRASOWA


Już w najbliższą niedzielę 10 kwietnia odbędzie się pierwszy wyścig zjazdowej rywalizacji Pucharu Świata UCI MTB w Lourdes we Francji. Na serię UCI skladają się zawody rowerowe w konkurencji downhill oraz w olimpijskiej dyscyplinie cross country – kobiet i mężczyzn. Rywalizacja w Lourdes rozgrywana jest w konkurencji downhill, w której wystartuje Polak – Sławek Łukasik. Niedzielne wydarzenie zainauguruje całą serię Pucharu MTB UCI, rozgrywaną w 8 krajach w 9 różnych lokalizacjach.

Transmisja live wyścigu w Lourdes będzie w Polsce dostępna wyłącznie na Red Bull TV. Zmagania na żywo już w niedzielę 10 kwietnia od 14.30. – link do transmisji: tutaj

W tegorocznej edycji Pucharu Świata będzie można śledzić zmagania polskich zawodników, którzy należą do czołówki obu rozgrywanych dyscyplin rowerowych. Sezon 2016 rozpocznie się na wymagającym i szybkim torze downhillowym w Lourdes (Francja), na którym w ubiegłym sezonie po raz pierwszy rozegrano zawody Pucharu MTB UCI. Jak mówi Sławek Łukasik (downhill): „W Lourdes będę startował po raz pierwszy. Jednak z zeszłorocznych relacji wiem, czego się spodziewać i jestem pozytywnie nastawiony. Trasa jest szybka i ma sporo ciężkich odcinków”.

Rachel Atherton MTB UCI Lourdes 2015, fot. Lukas Pilz Red Bull Content Pool

Dowodem zadowolenia UCI z zeszłorocznych zawodów jest tytuł „Najlepszej imprezy Pucharu Świata UCI DH 2015”, więc organizatorzy robią wszystko, by w tym roku ponownie przebić wszelkie oczekiwania. Tego samego zdania jest Sławek Łukasik: „Każdy, kto lubi oglądać szybką i efektowną jazdę na rowerze nie potrzebuje zachęty. Na pewno wygłodniali i żądni ścigania się zawodnicy dadzą popis swoich umiejętności, dlatego będzie to wspaniałe widowisko i emocjonująca rywalizacja.”

Cały wywiad ze Sławkiem Łukasikiem: tutaj

W ramach Pucharu Świata MTB UCI rozegranych zostanie dwanaście wyścigów cross-country (6 XCO mężczyzn i 6 XCO kobiet) oraz 7 wyścigów downhill. Do walki na skałach i dirtowych ścieżkach między 10 kwietnia a 4 października stanie 129 zespołów z 30 krajów.

Po inauguracyjnym przystanku sezonu we Francji Puchar Świata UCI przeniesie się do australijskiej dżungli – do Cairns, gdzie w dniach 23-24 kwietnia odbędzie kolejny etap rywalizacji. Tym razem zawodnicy cross-country z Polakiem Bartkiem Wawakiem na czele, zawalczą także o pierwsze punkty w tegorocznej klasyfikacji. Co najważniejsze, punkty zebrane w Cairns oraz podczas kolejnych zawodów w niemieckiej miejscowości Albstadt (22 maja), gdzie zadebiutuje polska zawodniczka Maja Włoszczowska, mogą zadecydować o tym, kto uda się do Rio (Brazylia), aby reprezentować swój kraj na Igrzyskach Olimpijskich. Możemy się więc spodziewać zaciętej rywalizacji od samego początku sezonu. Trasa XCO obfituje w wyzwania dla zawodowców i na pewno przetestuje ich wytrzymałość stromymi podjazdami i niezwykle szybkimi zjazdami. Nie należy też lekceważyć Matki Natury. Pająki i węże pod kołami oraz tropikalne temperatury bez wątpienia wpłyną na ostateczny wynik tego testu. Julien Absalon (Francja) doskonale orientuje się w tym trudnym terenie – w końcu zwyciężył tu w 2014 roku. Absalon i Nino Schurter (Szwajcaria) całkowicie zdominowali rywalizację w sezonie 2015 i teraz ponownie staną do walki o mistrzowski tytuł.

W kategorii kobiet w zeszłym roku nikomu nie udało się pokonać Jolandy Neff (Szwajcaria). Czy w tym sezonie na pierwsze miejsce zdołają wspiąć się zawodniczki takie jak Gunn-Rita Dahle Flesjaa (Norwegia) czy Emily Batty (Canada)? Oprócz zawodników cross-country na Antypodach zmierzą się także przedstawiciele downhillu. Zjazdowa trasa poprowadzi przez dziki las deszczowy, testując umiejętności downhillowców i możliwości ich rowerów. Można się spodziewać, że w tych okolicznościach przyrody najlepiej odnajdą się Australijczycy Tracey i Mick Hannah. Wkrótce przekonamy się, jak poradzą sobie pozostali zawodnicy. Z pewnością czeka nas niejedna niespodzianka.

UCI Tour Schedule

COMMENTS

DISQUS: 0