Kalendarzowy updejt – naprawdę ten ostatni bufet?

Kalendarzowy updejt – naprawdę ten ostatni bufet?

MŚ MTB 2015 – Vallnord – XCE – Screenshot story
Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim 2017 – Darfo Boario Terme, Włochy [wyniki]
Wyniki – 30 – 31 sierpnia 2015

Ten weekend może przejść do historii polskiego MTB. Jeśli plotki się potwierdzą, to w najbliższą sobotę odbędzie się po raz ostatni “seryjny wyścig” prawdziwego mtb. Mowa oczywiście o MTB Marathon organizowanym przez Grzegorza Golonkę. Całkowicie nie wycofuje się, bo w przyszłym roku w kalendarzu oczywiście znajdziemy etapówki – Beskidy Trophy i Sudety Challenge. W przeciwieństwie do maratonów, te imprezy gromadzą coraz większe rzecze klientów z zagranicy, którzy za dużo mniejsze pieniądze niż na zachodzie dostają solidny wpier.. w polskich górach. Póki co przed nami klasyk – finał w Istebnej. Jaka będzie atmosfera? To się okaże.

Finały, finały…

Zbliżający się weekend to praktycznie same “finały”. Idąc alfabetycznie:

“Bądź uparty, jedź cross country”

Uparty jest Grzegorz Miedziński, który z uporem maniaka idzie pod prąd masówki i robi cały czas cross country. W niedzielę w Zabrzu finał mini cyklu AZS MTB CUP. Mini, bo miasta wolą wyłożyć kasę na imprezy, gdzie kolarze wjeżdżają w las na kilka godzin i tyle ich widzieli, niż na jakby nie było widowiskowe cross country, gdzie i zawodnicy mogą się ujechać, i kibice popatrzeć na fajną rywalizację.

XCE

Ten rok przyniósł większe zainteresowanie eliminatorem, by niedawno zaskoczyć informacją, że jednak UCI rezygnuje z tej formuły podczas Pucharu Świata. Nie jest to definitywne skreślenie tej odmiany, ale na pewno straci ona na istotności. XCE jest stosunkowo proste do zorganizowania. Tego wyzwania w tym roku podjęli się m.in. organizatorzy cyklu Małopolskie Sprinty Rowerowe, którego finał rozegrany zostanie w niedzielę w Tarnowie. Zobaczymy, czy starczy im zapału, by kontynuować projekt. Ziarno zasiane, rośnie długo, co widać było chociażby po bardzo różnej frekwencji wśród mężczyzn i szczątkowej wśród kobiet. Zaletą cyklu było to, że odbywał się praktycznie w ramach jednego województwa, więc wyjechanie generalki nie wiązało się z dużymi nakładami finansowo czasowymi związanymi z dojazdem. Cóż, jeszcze będzie czas na podsumowania…

Przełaje

Na start przełajów nad Wisłą czekamy jeszcze tydzień. Za to na zachodzie sporo wyścigów, z czego najciekawszym pewnie będzie pierwszy z cyklu Super Prestige w holenderskim Gieten, który rozegrany zostanie w niedzielę.

COMMENTS

WORDPRESS: 3
  • comment-avatar
    kolarzyk 3 lata

    WAM TO NAPRAWDĘ CIĘŻKO DOGODZIĆ… TYDZIEŃ TEMU PŁAKALIŚCIE ŻE ZAWODNICY NIE STARTUJĄ NA GIGA A DZIŚ PISZECIE: “…miasta wolą wyłożyć kasę na imprezy, gdzie kolarze wjeżdżają w las na kilka godzin i tyle ich widzieli, niż na jakby nie było widowiskowe cross country…” No to ja czegoś tu nie kumam… NA TYM CHYBA POLEGA MARATON NA DYSTANSIE GIGA ŻE KOLARZE ŚCIGAJĄ SIĘ kilka godzin??? Sami sobie zaprzeczacie

    • Tamten tekst pisałem ja, ten napisał Paweł – jak widać nie zawsze mówimy jednym głosem.

  • DISQUS: