[PR] Wielki Finał Bike Maraton 2014 już w sobotę

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Wielki Finał Bike Maraton 2014 już w sobotę

To będzie już ostatni weekend z Bike Maraton 2014. Po prawie sześciu miesiącach ścigania sezon 2014 dojedzie do ostatniego przystanku „Świeradów Zdrój”. W tym roku baza wyścigu przeniesie się spod Domu Zdrojowego na ul. Wyszyńskiego w samym centrum uzdrowiska. Tam w sobotę ( 4 października ), punktualnie o godz. 11.00, uczestnicy wyjadą na trzy specjalnie przygotowane trasy w Górach Izerskich:

  • Mini – trasa o długości 25 km – wymagająca kondycyjnie ale bez trudności technicznych, w całości poprowadzona po szerokich szutrowych lub asfaltowych drogach. Do przejechania przez każdego kto ma rower, kask i odrobinę kondycji.
  • Mega – dystans 50 km – początkowo wspólnie z Mini a po rozjeździe wspinaczka na Kopalnię Stanisław i Wysoki Kamień skąd rozpocznie się widowiskowy zjazd, przez Zakręt Śmierci, do Górzyńca, dalej podjazd na Rozdroże Izerski i zjazd do mety.
  • Giga – dystans 73 km – pętla Giga królewskiego dystansu ostatniej edycji Bike Maraton 2014 to wisienka na torcie trasy, pętla poprowadzona po Grzbiecie Kamienieckim jest sekcją technicznych zjazdów i podjazdów, które zadowolą każdego miłośnika górskiej jazdy na rowerze.

Po starcie głównych dystansów miasteczko rowerowe Bike Maraton w centrum Świeradowa Zdrój opanują najmłodsi kolarze górscy startujące w Dziecięcym Bike Maratonie. Prócz ścigania dla najmłodszych w miasteczku rowerowym będzie można zapoznać się z rowerami kolekcji 2015 na stoisku marki SCOTT. Przedstawiciel marki SSANGYONG będzie prezentował modele samochodów 4×4 spod swoich skrzydeł oraz organizował konkursy dla kibiców. A o odpowiednie nawodnienie wszystkich zawodników zadba przedstawiciel marki SQUEEZY. W namiocie FUJIFILM odbędą się specjalne warsztaty fotografii sportowej.

Gdy wszyscy zawodnicy dotrą do mety a słońce schowa się za górami wszyscy przeniosą się do Aqua Park Sport Hotel Interferie gdzie rozpocznie się Gala Finałowa Bike Maraton 2014. Podczas Gali Finałowej poznamy zwycięzców indywidualnych cyklu Bike Maraton 2014, najlepsze drużyny i rodziny a kulminacją emocji będzie rozstrzygnięcie konkursu „Jedź i Zdobywaj”, w którym wygrać może każdy, kto choć raz wystartuje w Bike Maraton 2014. A w konkursie pula nagród przekraczająca 70 tys. złotych, m.in. cztery rowery marki SCOTT, w tym warty 29 tys. zł. Do wygrania również 3 aparaty fotograficzne marki FUJIFILM w tym FUJIFILM AX-1, koła i opony 29” Mavic CrossRoc, zegarek Festina Tour de France, weekend w górach z samochodem SsangYong.

Po ostatnich finałowych rozstrzygnięciach organizator zaprasza do działań w podgrupach, dyskusji o zakończonym sezonie oraz planach na kolejny a impreza w Aqua Park Sport Hotel Interferie potrwa do późnych godzin nocnych.

Szczegółowy program Finału Bike Maraton, trasa wyścigu, zapisy znajdziecie na www.bikemaraton.com oraz www.facebook.com/bikemaraton

COMMENTS

DISQUS: 0