[PR] Wielki finał Skandia Maraton Lang Team w Kwidzynie

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Wielki finał Skandia Maraton Lang Team w Kwidzynie

Już 4 października wielki finał Skandia Maraton Lang Team 2014. Ostatnia tegoroczna edycja rowerowego święta rozpocznie się w najbliższą sobotę o godzinie 11 na Placu Jana Pawła II w Kwidzynie.

Kwidzyn już od kilku lat jest gospodarzem finałowej edycji Skandia Maraton Lang Team. Tam zapadają ostatnie rozstrzygnięcia, tam poznajemy zwycięzców wszystkich kategorii. Poznamy także zwycięzcę konkursu „Camera Maraton” na najciekawszy film nakręcony przez uczestników. Zapowiada się bardzo emocjonujący weekend. Mam nadzieję, że nikogo nie zabraknie i wspólnie będziemy się bawić oraz dopingować innych podczas ostatniej edycji Skandia Maraton Lang Team 2014 – mówi Paweł Ziemba, Prezes Zarządu Skandia Życie.

Kwidzyn przyciąga wielu miłośników rowerów. Przed rokiem wystartowało ponad 1100 zawodników. Widać, że kolarstwo cieszy się coraz większą popularnością. W Kwidzynie są świetne warunki i wspaniała atmosfera, która sprzyja rowerom – dodaje Dyrektor Generalny Skandia Maraton Lang Team Czesław Lang. Jednym z gości finałowej edycji będzie Agnieszka Skalniak, która na niedawnych mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym w Ponferradzie zdobyła brązowy medal w wyścigu juniorek.

Skandia Maraton Lang Team to idealna okazja do spełnienia marzeń o kolarskiej przygodzie. W imprezie może wystartować każdy, nie ma ograniczeń wiekowych, a trasy i dystanse dostosowane są do zróżnicowanego poziomu uczestników. Dla całych rodzin przygotowana będzie dziesięciokilometrowa Rodzinna Parada. Dystans Mini liczy 42 kilometry, Medio 54, a najdłuższy odcinek Grand Fondo aż 86 kilometrów. Trasy poszczególnych dystansów prowadzą w większości drogami leśnymi, choć są również odcinki asfaltowe, szutry, a także polne drogi. Do zawodów będzie można zapisywać się w piątek, 3 października w Biurze Zawodów na Placu Jana Pawła II w godzinach 16-19, a także w dniu zawodów od godziny 8 do 10.30.

Finałowa edycja Skandia Maraton Lang Team rozpocznie się o godzinie 11. W Kwidzynie poznamy zwycięzców poszczególnych klasyfikacji. Właśnie dla nich firma Quest przygotowała specjalną niespodzianką. „Na razie to tajemnica, ale mogę zdradzić, że nagroda będzie naprawdę atrakcyjna” – mówi Ewa Włoszczowska, właściciel firmy Quest. W miasteczku zawodów będzie można dołączyć do charytatywnej akcji Pozytywne Obroty. Kilometry przejechane na stacjonarnych trenażerach przeliczane są na pieniądze, za które zostają zakupione rowery dla podopiecznych domów dziecka. Do tej pory udało się kupić 56 rowerów marki Giant. W Kwidzynie poznamy także zwycięzcę konkursu „Camera Maraton”, w którym główną nagrodą jest Jeep Compass. Pozostałe nagrody to zegarki Festina, odżywki Vitarade, okulary Superdry i stroje Quest. Szczegóły dostępne są na stronie www.skandiamaraton.pl

COMMENTS

DISQUS: 0