Kalendarzowy updejt – na południe marsz!

HomeKALENDARZ

Kalendarzowy updejt – na południe marsz!

puchar świata logo presented by shimano uciI znowu kolejny weekend, gdzie na Pomorzu praktycznie nic się nie dzieje i miłośnicy porządnego ścigania muszą napierać na południe. Honoru broni Szczecin i reaktywowany w tym roku cykl Trzy Wieże XC, którego druga edycja już w niedzielę. Największym wyścigowym smaczkiem lata na północy będzie kolejna edycja King Oscar MTB Maraton organizowany przez Przemka Ebertowskiego. Na tą imprezę niestety trzeba poczekać do 18. sierpnia. Póki co jeśli mieszkasz na północy to albo jedziesz do Szczecina albo na południe. Albo w sobotę wstajesz o świcie i robisz objętość, żeby potem o 11, 15 i 17 odpalić najpierw kompa i na redbull.tv obejrzeć elitę Pucharu Świata, a potem przełączyć na Eurosport i obejrzeć Tour de Pologne.

W niedzielę masz do wyboru – wstajesz o świcie (chyba, że pojechałeś już w sobotę) i jedziesz gdzieś na południe na zawody albo masz cały dzień na rower, żeby popołudniu zaliczyć bombę przed telewizorem oglądając drugi włoski etap polskiego Touru – czyli w sumie Giro.

Jeśli nie mieszkasz na północy to masz lepiej, bo przede wszystkim bliżej na ściganie.  Możesz pojechać do Góry i pojeździć na 30 km rundach. Z kolei inna opcja to Mazovia MTB. Generalnie większość tras ma po polach, ale jak zawsze wyjątek potwierdza regułę – kto nie był w Supraślu ten musi się z nim w końcu zmierzyć. Jak nie teraz, to we wrześniu na Kresowych, które w ten weekend zapraszają do Urszulina na wentylację płuc – będzie szybko i płasko albo płasko i szybko.

Jeśli nie lubisz długo i mozolnie tylko szybko i konkretnie to w paru lokalizacjach jest w ten weekend porządne XC. Z całej tej listy trzeba pamiętać, że Puchar Szlaku Solnego jest wpisany do kalendarza PZKol co powoduje, że na starcie można spodziewać się naprawdę mocnych zawodników.

A jeśli nie interesuje Cię Puchar Świata, Tour de Pologne, jakieś ogóry w różnych miejscach Polski to jedź do Kotliny Kłodzkiej – tam czeka na Ciebie Sudety MTB Challenge – na tydzień zapomnisz o całym bożym świecie…

Lista zawodów w weekend 27-28.07.2013:

XCM:

  • Leszczyńska Liga Rowerowa – Góra
  • Mazovia MTB – Supraśl
  • Maratony Kresowe – Urszulin

XCO:

  • Strzyżów XC – Strzyżów
  • Puchar Szlaku Solnego – Orawka
  • Łysogórki – Łysa Góra
  • Szczecińska Trójka – Lasek Arkoński – Szczecin
  • Puchar Smoka – Nowy Żmigród

XCS:

  • Sudety MTB Challenge

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0