Sudety MTB Challenge już w niedzielę!

HomeZapowiedzi

Sudety MTB Challenge już w niedzielę!

sudety mtb challenge 2012 1

Zacznę ten tekst od porównania, takiego porównania za które pewnie oberwie mi się od kilku znajomych ;) Tak jak szosowcy mają swój Tour de Pologne, tak zwolennicy MTB mają „Challenge”. Oczywiście jakby się zagłębić w szczegóły to wyjdzie na to, że to zupełnie co innego, ale jeśli macie znajomych, którzy wiadomości o kolarstwie czerpią z komercyjnych telewizji, to możecie im to tak tłumaczyć. „To taki Tour de Pologne, tylko że na rowerach górskich”

sudety mtb challenge 2012 4

Kotlina Kłodzka to chyba moja ulubiona kraina i sam fakt, że będę tam przez tydzień to dla mnie wielka radocha. Jak do tego dodam kibicowanie na trasie wyścigu MTB to zaczyna być sielankowo. W tym momencie dociera do mnie, że jeszcze spotkam znajomych, których widuje się przeważnie na „etapówkach” – bajka! No i na dodatek pogoda chellengowa jest pogodą dobrą :)

sudety mtb challenge 2012 5

Trasa wyścigu to prawie 400km i 12 tys. m przewyższenia. Do mnie jednak nie przemawiają te cyferki, a pewne nazwy. Śnieżnik (podjazd i zjazd), zielony szlak graniczny na etapie ze Stronia Śląskiego do Złotego stoku, Góra Borówkowa, zjazd Drogą Krzyżową, Srebrna Góra, Wielka Sowa….

sudety mtb challenge 2012 3

Wśród faworytów do wygrania wyścigu na pewno znajdują się bardzo mocni Czesi z drużyny BMC Savo racing – Martin Horak i Jakub Kavalir. Naciskać na nich będą bracia Sebastian i Sylwester Swat oraz Austriacy z Bikeboard.at (Axel Strauss i René Reidinger). W kategorii SOLO faworytami są Amerykanin Jason Sager (etapowy zwycięzca wyścigów Trans Andes, BC Bike Race) oraz Czech Tomáš Vokrouhlík, jednakże do rywalizacji dołączą: Niemiec Sönke Wegner, Hiszpan Jose Luis Arce, także nieprzewidywalni Belgowie, Szwajcarzy i Brytyjczycy. A ja mam rzecz jasna swoich własnych faworytów, każdy kto usłyszy na trasie mój doping będzie wiedział, że jest moim faworytem ;)

6

Na wyścig zabieram oczywiście nasze sprytne OLYMPUS’y będę też starał się na FB podrzucać co dziennie kilka zdjęć z etapu. Do zobaczenia na trasie!

sudety mtb challenge 2012 2

(fot. mtbchallenge.com)

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0