Kalendarzowy updejt – LLR, Poland Bike, Bike Maraton, MTB Marathon, Kresowe

HomeRóżności

Kalendarzowy updejt – LLR, Poland Bike, Bike Maraton, MTB Marathon, Kresowe

Tradycyjnie już na początku tygodnia podrzucamy mam ostatnie wieści z tras zawodów, które odbędą się albo nie :) Na początek zmiany:

Bike Maraton:

Zima trzyma! i nic nie wskazuje na to, że szybko odpuści. Na planowanej trasie maratonu wrocławskiego zalega 10-15 cm warstwa śniegu i może jeszcze dopadać w najbliższych dniach. W związku z tym, nie chcemy Was narażać na powtórkę z roku ubiegłego, błotne kąpiele i choroby.

Postanowiliśmy przełożyć wrocławską  edycję na inny termin – 23 czerwca (Noc Świętojańska), a sezon otworzyć maratonem w Zdzieszowicach, który odbędzie się  zgodnie z planem 11 maja 2013 roku.

Jeśli jednak jesteście głodni jazdy w warunkach delikatnie mówiąc trudnych, to organizaotorzy Bike Maratonu mają dla Was propozycję:

Aby szybciej przegonić zimę i rozruszać sezon rowerowy już dziś zapraszamy na rowerową wycieczkę – objazd trasy wrocławskiej edycji, który odbędzie się w sobotę 20 kwietnia (zbiórka w Dolnośląskim Centrum Rowerowym http://www.dolnoslaskiecentrumrowerowe.pl).  Wyjazd chętnych na trasę o godz. 12.00. W tym dniu również do godz. 18.00 będzie otwarty sklep i serwis, a dla wszystkich maratończyków odbierających numery startowe przygotowane będą dodatkowe atrakcje, o których szerzej napiszemy niebawem.

Nic pewnego jeśli chodzi Powerade Volvo MTB Maraton i Maratony Kresowe. W przypadku tego pierwszego, w zależności od tego jak szybko będzie ustępował śnieg z gór wchodzi w grę nastąpiła zamiana miejscami Złotego Stoku(18.05) i Murowanej Gośliny(5.05) – koniec końców sezon zgodnie z planem w Grzegorza Golonki zacznie się w Murowanej Goślinie. Poinformujemy Was jak tylko zostanie podjęta ostateczna decyzja. Podobnie jest z inauguracją sezonu na Maratonach Kresowych. Jak możecie się przekonać śniegu na trasie w okolicach Augustowa nie brakuje:

Z tego co rozmawiałem z Mirkiem Barejem (Organizatorem Kresowych) to jest wysoce prawdopodobne, że start cyklu przeniesiony zostanie do Wasilkowa na 1 maja. Decyzja ma zostać podjęta w weekend, a edycja w Augustowie odbędzie się w innym terminie. 

Gdzie w takim razie można w ten weekend pośmigać? Po pierwsze na LOTTO Poland Bike Marathon w Nowym Dworze Mazowieckim, a dokładniej w Twierdzy Modlin. Śniegu na trasie wciąż jest bardzo dużo, więc pozostaje liczyć na to, że prognoza pogody na najbliższe dni się sprawdzi i większość śniegu się rozpuści. Co w takim razie będzie czekać na trasie? Dużo błota. W sumie trudno powiedzieć co lepsze – błoto czy rozjechany śnieg. Trasa to 25 km na MINI i 50 km na MAX. Warto przypomnieć, że podczas inauguracji tego cyklu nastąpi wręczenie roweru dla Pana Ryszarda Chwilewskiego o którym pisaliśmy tu, i tu.

Drugie zawody, które według ostatnich zapowiedzi się też odbędą to inauguracja Leszczyńskiej Ligi Rowerowej w Trzebani. Ostatnie wieści brzmią następująco:

Nowości z trasy: 1/3 trasy przejezdna, czarna, ale dość grząska. Prawdopodobnie runda będzie okrojona do ok. 4km i będzie po prostu więcej okrążeń. Wszystko wskazuje na to, że impreza się odbędzie w terminie. Dane nieoficjalne.

Gryf Maraton w Szczecinie też zdaje się odbyć bez względu na aurę. To co udało mi się wyczytać na forum:

Prawie cała trasa jest przejezdna !!!!!!! Wbrew wszelakiej logice od piątku odśnieżany jest las. Dziś zakończyliśmy odśnieżanie i resztę pozostawiamy naturze. Zapewne obserwujecie prognozy i wiecie. że będzie tylko lepiej.

Trasa będzie miała około 25 km, a jej ostateczny kształt zostanie ustalony w sobotę podczas znakowania. Wszystko zależy od tego jak będzie schła ziemia w puszczy.

Jedyne czego nie udało mi się zweryfikować, to czy planowane na sobotę zawody Górale na start w Boguszowie Gorcach się odbędą.

Jak się okazało w takich okolicznościach przyrody przygotowanie i przeprowadzenie wyścigu cross country, wymagającego i technicznego wyścigu okazało się niemożliwe. Zawody Górale na start przeniesione na 12 maja.

Aktualne kalendarze zawodów są dostępne z głównego menu.

PK

baner750x50-tekst

[srp]

COMMENTS

DISQUS: 0