Kamila Gurzyńska i Paweł Ścierski wygrywają pierwszą rundę Pucharu Polski w maratonie MTB | Koronowo MTB Maraton | WYNIKI

HomeSportWyniki

Kamila Gurzyńska i Paweł Ścierski wygrywają pierwszą rundę Pucharu Polski w maratonie MTB | Koronowo MTB Maraton | WYNIKI

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Wyścigiem w Koronowie w tym roku zainaugurowany został Puchar Polski w maratonie MTB. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 93 km, a najszybsi okazali się Kamila Górzyńska i Paweł Ścierski.


Puchar Polski w maratonie MTB 2024 składać się będzie z sześciu wyścigów z finałem 8 września 2024 w Głuchołazach, gdzie dzień wcześniej będziemy świadkami także finału Pucharu Polski MTB XCO.

Wyścigi PP XCM są rozgrywane w ramach zawodów, jako wyścig towarzyszących. Pierwsza runda rozegrana została w ramach Koronowo MTB Maraton, który na starcie zgromadził blisko tysiąc osób. Z tego grona tylko 32 osoby zdecydowały się na wyrobienie licencji (Elita, Cyklosport, Masters) by powalczyć wspólnie na najdłuższym dystansie.

Najszybciej trasę liczącą 93 km Paweł Ścierski, który potrzebował na to 3 godzin i 33 minuty. Minutę później sprintem na metę rozegrali między sobą walkę o drugie miejsce Piotr Rzeszutek i Jakub Żurek. 40 minut później linię mety przekroczyła najszybsza z kobiet, Kamila Gurzyńska. Podium uzupełniły Anna Grabowska i Alicja Marciniec.

Pełne wyniki

Kolejna runda Pucharu Polski w maratonie MTB 5 maja 2024 w Barwicach w ramach cyklu Zachodnia Liga MTB. Aktualnie informacje o PP XCM jak zawsze na fanpage – link.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0