Kornel Osicki rezygnuje z funkcji Selekcjonera Kadry Narodowej MTB

HomeSportReprezentacja

Kornel Osicki rezygnuje z funkcji Selekcjonera Kadry Narodowej MTB

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Kornel Osicki na funkcję Selekcjonera Kadry Narodowej MTB, potocznie nazywanej Trenerem Kadry, powołany został w styczniu 2017 roku. Te sześć lat to najpierw wyboista droga do Igrzysk Olimpijskich w Tokio, zakłócona przez pandemię Covid-19, wreszcie przełożone o 12 miesiący Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2021 roku, a w 2022 rozwiązanie Kross ORLEN Racing Team, gdzie jednocześnie pełnił funkcję dyrektora sportowego.


Na przełomie 2022 i 2023 Kornel Osicki poinformował, że został dyrektorem sportowym młodzieżowej ekipy cross country MMR Factory Racing w Hiszpanii, w barwach której jeździć też ma Matylda Szczecińska. W lutym kolarski internet obiegła dość kontrowersyjna informacja na temat bardzo drogiego zgrupowania na Majorce, o czym pisałem tutaj.

W tym sezonie odbyło się już kilka akcji kadrowych, w ramach których zawodnicy startowali na Słowacji czy w Pucharze Świata w Novym Meste na Morave. Kolejną kadrową akcją miał być start Polaków w Igrzyskach Europejskich, które zaplanowane są na ostatnią niedzielę czerwca w Krynicy Zdrój.

Jak nieoficjalnie się dowiedziałem, to właśnie ten start, a dokładniej skład Reprezentacji Polski, stał się kroplą, która przelała kielich goryczy na linii Selekcjoner – Polski Związek Kolarski. To właśnie po porannym spotkaniu w tej sprawie pojawiła się informacja o rezygnacji z funkcji. Teraz także oświadczenie Kornela Osickiego opublikowane zostało również na jego koncie na instagramie i twitterze.

Na chwilę obecną za wcześniej by mówić o potencjalnych kandydatach, którzy mogliby objąć miejsce po Kornelu.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0