KOLARSKI FLESZ / 1-7 / 05 / 2023

HomeSportFlesz

KOLARSKI FLESZ / 1-7 / 05 / 2023

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Niby „Majówka”, dla wielu osób okazja do złapania oddechu, to jednak nie wszędzie. W temacie cross country ostatnie szlify formy przed pierwszym Pucharem Świata, który już w weekend 12-14 maja 2023 w czeskim Novym Meste na Morave. Równolegle kilkanaście różnych amatorskich wyścigów w kraju. No to lecimy…


Paweł Bernas tuż za podium na Pucharze Czech

30 kwietnia w Mesto Tuskov odbyły się kolejne zawody z cyklu Pucharu Czech, jak prawie zawsze z kategorią UCI C1. Wyścig elity mężczyzn wygrywa Ondrej Cink, ale tuż za podium, na czwartym miejscu wjeżdża Paweł Bernas, który jeszcze raptem dwa lata temu ścigał się na szosie. Na piątym miejscu w elicie kobiet na metę wjeżdża Aleksandra Podgórska. Z kolei w Juniorach drugie miejsce dla Brajana Świdra.

Pełna wyniki

Wawak tuż za podium w Austrii

W tym samym czasie w austriackim Graz/Stattegg odbyły się zawody UCI C1. Rywalizację wygrywa kolega Bartka z drużyny KTM Factory MTB Team, Max Foidl. Wawak wjeżdża na metę na piątym miejscu.

Pełne wyniki

Pauline Ferrand Prevot i Tom Pidcock wchodzą do gry

Startem w Pucharze Francji do cross country wracają zawodnicy INEOS Grenadiers. Dla Francuzki to bardzo udany powrót, który kończy wygraną wyścigu elity kobiet. Brytyjczyk najpierw zajmuje trzecie miejsce w piątkowym short tracku, a później w niedzielę niestety nie kończy wyścigu głównego. Oboje startują na właśnie zaprezentowanych nowych, prototypowych, rowerach górskich Pinarello z pełnym zawieszeniem.

Pełne wyniki

Niesamowita rywalizacja w szwajcarskim Chur

W niedzielę 7 maja w Szwajcarii ruszył cykl OKK Bike Revolution, którego pierwszy wyścig miał kategorię UCI HC. Jednocześnie biorąc pod uwagę fakt, że już za kilka dni pierwsza runda Pucharu Świata (na początek Nove Mesto na Morave), to nie dziwne że dyspozycja zawodników wysoka, obsada naprawdę mistrzowska. W wyścigu kobiet mamy totalną dominację Evie Richards, z kolei w rywalizacji mężczyzn doskonałe widowisko i walkę naprawdę do ostatnich metrów. I pierwsze w XCO w tym sezonie zwycięstwo Pidcocka!

Dzięki marce Red Bull mogliśmy oglądać te zawody, doskonały komentarz Jose Antonio Hermidy i Roba Warnera tylko dodały dreszczyku emocji. Powtórki dostępne na redbull.com.

Pełne wyniki

Wyniki amatorskich zawodów w kraju

Nie do końca amatorskich, bo na podium Pucharu Mazowsza meldują się zawodnicy i zawodniczki, który oglądamy także na wyścigach za granicą. Podobnie w maratonach MTB, gdzie w Polanicy Zdroju na Bike Maraton wygrywa chociażby Filip Helta, a na podium tuż za nim Leszek Jaśkiewicz.

Cross country

2023-04-29Liga MTB XC Aglomeracji WałbrzyskiejStare BogaczowiceWyniki
2023-04-30Podkarpacka Liga RowerowaŁysa GóraWyniki
2023-05-06Puchar Mazowsza MTB XCLegionowoWyniki

Maraton MTB

2023-04-30Poland Bike MarathonŻabia WolaWyniki
2023-04-30Solid MTB MaratonSławaWyniki
2023-04-30Zachodnia Liga MTBGorzów Wlkp.Wyniki
2023-05-03Solid MTB MaratonPrzyłękWyniki
2023-05-06Bike MaratonPolanica ZdrójWyniki
2023-05-07Kaczmarek Electric MTBSulechówWyniki
2023-05-07M Liga MTB MaratonŁódźWyniki
2023-05-07Maratony KresoweTykocinWyniki
2023-05-07Mazury MTBPieckiWyniki
2023-05-07MTB Pomerania MaratonTrąbki WielkieWyniki
2023-05-07Poland Bike MarathonNadarzynWyniki
2023-05-07Zachodnia Liga MTBLuboradzaWyniki

Samotna Ucieczka #5 | KUFLIKOWSKI GÓRNICKI

Na zakończenie Majówki razem z Marcinem Górnickim nagraliśmy piąty odcinek Samotnej Ucieczki czyli przede wszystkim sportowo-sprzętowe podsumowanie tego co działo się w kwietniu. Do posłuchania na najpopularniejszych platformach podcastowych: Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts oraz YouTube.

Wspieraj #mtbxcpl na patronite.pl oraz zrzutka.pl

Moje zaangażowanie w kolarstwo górskie, jego promocję oraz wszystkie informacje na ten temat publikowane bezpośrednio na portalu, fanpage, grupie #mtbxcpl oraz instagramie w dużej mierze odbywa się dzięki wsparciu Was, Czytelników.

Bardzo dziękuję i nieprzerwanie namawiam do wspierania. Nawet kilka złotych robi różnicę, zwłaszcza jeśli te kilka złotych wpłaci kilkanaście, kilkadziesiąt osób…


Jeszcze kilka zaległych informacji z końcówki kwietnia:

Wystartował Puchar Polski MTB XCO

W Ogrodniczkach koło Supraśla odbyła się XX edycja wyścigu Rusza Peleton czyli zawodów w olimpijskim cross country, który jednocześnie było Eliminacją Olimpiady Młodzieży, w której finale Juniorzy Młodsi i Juniorki Młodsze rywalizują o tytuł Mistrza Polski. W sumie pod Białymstokiem wystartowało bliska 400 osób. Wyniki i przebieg rywalizacji do poczytania tu, a skróty wideo z wyścigów dostępne na YouTube (link).

Polacy znowu dominują na Słowacji!

Zarówno w elicie kobiet, jak i w elicie mężczyzn, całe podium biało-czerwone. A kto się nie załapał na podium, to znalazł się tuż za nim. Nie dotyczy niestety Michała Topora, który słowacki start kończy ze statusem DNF czyli nie kończy, bo na trasie rozcina oponę, co go skutecznie wyklucza z rywalizacji.

Pełne wyniki

Natalia Grzegorzewska na 2. miejscu na UCI Junior Series w Heubach

Zawodniczka Mitutoyo AZS Wratislavia poprawia swój wynik sprzed roku, kiedy to zajęła 3. miejsce. Tegoroczny start zaczął się nad wyraz dobrze, Polka prowadziła w pierwszej części wyścigu, ale trudne warunki na trasie nie pozwoliły na utrzymanie prowadzenia do końca.

Pełne wyniki

Kadra MTB w Heubach

W wyścigach Bundesliga MTB startowali także zawodnicy powołani tam w ramach młodzieżowej Kadry MTB. Najlepsze rezultaty odnotowali Jakub Półchłopek – 37. miejsce oraz Hanna Mazurkiewicz – 12. miejsce.

Co warto też odnotować, wyścigi Juniorów wygrywa Barnabas Vas, brat Katy Blanki Vas, który na metę, mimo trudnych warunków, dojeżdża z przewagą prawie 2 minut nad kolejnymi zawodnikiem

Pełne wyniki

Wysoka frekwencja na amatorskich impreza MTB w Polsce

Druga połowa kwietnia przyniosła inaugurację w zasadzie wszystkich istotnych imprez MTB w Polsce, mam tu oczywiście na myśli przede wszystkim maratony MTB, bo w tym formacie najchętniej Amatorzy rywalizują między sobą oraz sami się sprawdzają. Największych gracz na polskim rynku w tradycyjnym już otwarciu w Miękini odnotował ponad 1300 osób. To bardzo dobry wynik, choć daleki od rekordów sprzed pandemii, kiedy to mieliśmy czterocyfrową liczbę, ale z „2” z przodu.

Nie aż tak wysoką, ale nadal liczoną w wielu setkach uczestników frekwencję notują większe cykle jak Zachodnia Liga MTB, Kaczmarek Electric MTB, Maratony Kresowe, Poland Bike czy MH Automatyka Pomerania MTB Maraton.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0