Marta Turoboś selekcjonerką kadry MTB w kategoriach Junior Młodszy i Juniorka Młodsza

HomeSportReprezentacja

Marta Turoboś selekcjonerką kadry MTB w kategoriach Junior Młodszy i Juniorka Młodsza

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Polski Związek Kolarski rozstrzygnął konkurs na funkcję selekcjonera kadry MTB dla najmłodszych kategorii jakimi są Junior Młodszy i Juniorka Młodsza. Z czterech złożonych ofert wybrano Martę Turoboś. Na tym stanowisku zastąpi Macieja Jeziorskiego, który w sezonie 2022 zainicjował projekt kadry MTB, zorganizował kilka akcji szkoleniowych, zwieńczeniem których były Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Szwajcarii.


Marty Turoboś nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Całą swoją kolarską karierę spędziła w LKK LUKS Sławno. Do największych sukcesów sportowych można na pewno zaliczyć tytuł Mistrzyni Polski XCE z 2015 i 2018 roku, Mistrzyni Polski w kolarstwie przełajowym w 2018 roku oraz medale Akademickich Mistrzostw Świata zarówno w cross country (XCO), jak i w eliminatorze w 2016 roku. W 2021 roku po problemach zdrowotnych wróciła do ścigania, w 2022 roku w zasadzie zaliczyła pełny sezon wyścigowy. Wielokrotnie pomagała Przemkowi Gierczakowi też na wyjazdach czy to kadrowych czy Reprezentacji Polski przez co doskonale wie, jak wygląda kolarstwo od kuchni.

Nie bez znaczenia jest to, że LKK LUKS Sławno z którego się wywodzi to przede wszystkim klub młodzieżowy i przez to naturalnie Marta ma duże doświadczenie w pracy z młodzieżą.

Przed Martą sporo wyzwań, przede wszystkim określenie kryteriów kwalifikacji do kadry MTB oraz na imprezy mistrzowskie. Jak już wiemy z opublikowanego budżetu kadry MTB, do dyspozycji będzie o 1/3 więcej środków czyli 80 tysięcy zamiast 60 tysięcy.

Przede wszystkim jednak celem selekcjonera w tej kategorii wiekowej jest wyłapywanie talentów, które odpowiednio prowadzone mogą w przyszłości zdobywać medal na imprezach mistrzowskich w kategorii Elita!

Gratulacje, powodzenia i trzymamy kciuki!!!

Komunikat Polskiego Związku Kolarskiego

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0