Skład Reprezentacji Polski na przełajowe Mistrzostwa Świata w Hoogerheide

HomeSportReprezentacja

Skład Reprezentacji Polski na przełajowe Mistrzostwa Świata w Hoogerheide

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Rozegrane w połowie stycznia Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym dały ostateczną odpowiedź, którzy zawodnicy wypełnili tzw. minimum by uzyskać możliwość startu w przełajowych Mistrzostwach Świata. Patrząc na kryteria jeśli nie wszyscy, to na pewno większość miała już prawo do startu wcześniej. Koniec końców wszystko sprowadziło się do możliwości finansowych poszczególnych zawodników i klubów, które w całości pokryją koszty startu zawodników w światowym czempionacie ponieważ na dzień dzisiejszy PZKol nie dysponuje żadnymi środkami na szkolenie w dyscyplinie jaką jest kolarstwo przełajowe.


W zasadzie dla wszystkich zawodników, no może z małymi wyjątkami, sezon przełajowy jest tylko elementem przygotowań do sezon letniego – bez względu czy mówimy tu o szosie, torze czy kolarstwie górskim. Dlatego też dla wielu zawodników MP CX to jest moment, kiedy kończą z przełajami aż do października.

Decyzja o starcie w Mistrzostwach Świata wymusza na tych kilkunastu osobach utrzymanie reżimu treningowego przez kolejne trzy tygodnie, a dla wielu z nich jednocześnie też skrócenie do minimum okresu roztrenowania przed przygotowaniem do sezonu letniego. Trudne do pogodzenia, zwłaszcza w kontekście młodych, rozwijających się organizmów. Na pewno i trochę też niestety ułatwione zadanie mają kolarze szosowi, bo jak donosi serwis rowery.org w tym roku w polskim kalendarzu UCI tylko kilka wyścigów, a sezon rozpocznie się dopiero na początku czerwca. W przypadku kolarzy górskich sprawa jest dużo bardziej skomplikowana i wymagająca odpowiedniego podejścia, bo pierwsze starty już pod koniec marca, a Puchar Polski MTB XCO zainaugurowany zostanie już w drugiej połowie kwietnia.

Skład Reprezentacji Polski na przełajowe Mistrzostwa Świata – Hoogerheide, Holandia:

Elita:

 • Antonina Białek – Warszawski Klub Kolarski
 • Marek Konwa – UKS Krupiński Suszec Konwa Bike

U23:

 • Malwina Mul – ATOM Deweloper Wrocław
 • Szymon Pomian – GKS Cartusia w Kartuzach
 • Antoni Łuków – MGLKS Błękitni Koziegłowy

Juniorka:

 • Alicja Matuła – Warszawski Klub Kolarski
 • Zofia Krystkowiak – UKS Ratusz Maszewo

Junior:

 • Ksawery Adaszak – Akademia Bonecki
 • Ksawier Garnek – UKS Krupiński Suszec Konwa Bike
 • Mikołaj Kubica – UKS Koźminianka Koźminek
 • Brajan Świder – Phoenix Cycling Team

Zawodnicy, którzy zdecydowali się na start w Mistrzostwach Świata w Hoogerheide w dniach 3-5 lutego 2023 zaliczą jeszcze start kontrolny w Belgii w ten weekend. Dodatkowo, co warte podkreślenia – dzięki licznemu składowi Reprezentacji nasz skład stanie także na starcie sztafety, która od zeszłego roku jest w programie Mistrzostw Świata. Ale o tym następnym razem…


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0