Czabok i Łukasik najszybsi w short tracku | Opolskie Trio MTB, Puchar Polski MTB, Gościęcin

HomeSportWyniki

Czabok i Łukasik najszybsi w short tracku | Opolskie Trio MTB, Puchar Polski MTB, Gościęcin

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W piątek w samo południe na terenie dobrze znanej przełajowej rundy w Gościęcinie, gdzie od wielu lat rozgrywane są zawody Bryksy Cross, rozpoczęło się trzydniowe ściganie w ramach mini cyklu Opolskie Trio MTB, gdzie piątkowy short track i sobotnie wyścigi cross country zaliczane są do Pucharu Polski MTB, a niedzielne zawody Gold Hill MTB Maraton Głuchołazy do Pucharu Polski w maratonie MTB. Więcej o tym mini cyklu w zapowiedzi.


Drugi raz w tym sezonie w programie Pucharu Polski MTB zagościły wyścigi short track, które przede wszystkim dobrze znane są z programu Pucharu Świata, gdzie przez pierwsze lata były wyścigiem decydującym o rozstawieniu w niedzielnym wyścigu cross country, by ostatecznie w tym roku „dorobić” się odrębnej klasyfikacji generalnej, gdzie także w miniony piątek po raz pierwszy, po historyczne tytuły triumfatorów sięgnęli Alessandra Keller i Alan Hatherly.

Pierwszy raz wyścigi short track w tym sezonie w Polsce odbyły się w Jastrzębiu Zdroju, gdzie rywalizowały połączone kategorie od Juniora do Masters. Tym razem w Gościęcinie mieliśmy kilka niezależnych wyścigów. Podium wyglądało następująco:

Żak:

 1. Szymon Kamiński (Trek Gdynia)
 2. Ryszard Kurpiewski (Mitutoyo AZS Wratislavia)
 3. Filip Weber (MSR Mrągowo)

Żakini:

 1. Karolina Piętka (Warszawski Klub Kolarski)

Młodzik:

 1. Robert Wielgus (UKS Sokół Kęty)
 2. Patryk Okrągły (MSR Mrągowo)
 3. Hubert Kozica (UKS Sport Bralin)

Mlodziczka:

 1. Izabela Marek (UKS Zawojak)
 2. Zofia Waszkis (Mitutoyo AZS Wratislavia)
 3. Oliwia Skrzypiec (GK Viktoria Rybnik)

Junior Młodszy:

 1. Bartosz Sułot (UKS Sport Bralin)
 2. Karol Rokicki (Warszawski Klub Kolarski)
 3. Justinas Pavlovas (DSK Minu)

W starszych kategoriach odbyły się trzy wyścigi Open, gdzie rywalizowały połączone kategorie elity kobiet, orliczek, juniorek i juniorek młodszych.

Po starcie zawiązała się mocna grupka, w której jechały Klaudia Czabok, Antonina Białek, Natalia Grzegorzewska, Milena Drelak i Alicja Matuła. Na drugim okrążeniu na kilka sekund oderwały się Antonina Białek i Natalia Grzegorzewska. Okrążenie później dojechała do nich Klaudia Czabok, która na trzy okrążenia do końca wyszła zdecydowanie na prowadzenie robiąc kilkanaście sekund przewagi. Z okrążenia na okrążenie jedzie coraz mocniej by ostateczenie wygrać, meldując się 19 sekund przed Natalią Grzegorzewską i 33 sekundy przed Antoniną Białek.

Kobiety Open:

 1. Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski)
 2. Natalia Grzegorzewska (Mitutoyo AZS Wratislavia) – Juniorka
 3. Antonina Białek (Warszawski Klub Kolarski)
 4. Milena Drelak (RK Exclusive Doors MTB Team) – U23
 5. Alicja Matuła (Warszawski Klub Kolarski) – Juniorka Młodsza

Wyścig mężczyzn przebiega pod dyktando zawodników JBG-2 CryoSpace. Tempo nadają Paweł Bernas, Krzysztof Łukasik i Karol Ostaszewski. Sześć z siedmiu okrążeń przejeżdżają razem, ale na ostatnim kółku idzie już pełna moc. Tempa nie utrzymuje Karol Ostaszewski, który musi zadowolić się trzecim miejscem i startą prawie 30 sekund do prowadzącej dwójki. O kolejności na podium decyduje sprint na kreskę. Minimalnie szybszy okazuje się Mistrz Polski, Krzysztof Łukasik.

Mężczyźni Open:

 1. Krzysztof Łukasik (JBG-2 CryoSpace)
 2. Paweł Bernas (JBG-2 CryoSpace)
 3. Karol Ostaszewski (JBG-2 CryoSpace)
 4. Krzysztof Klimek (RK Exclusive Doors MTB Team) – U23
 5. Piotr Brzózka (JBG-2 CryoSpace)

Ostatnim wyścigiem w piątkowym programie jest rywalizacja zawodników w kategorii Masters oraz Amator. Od startu mocno pracował na wygraną Arek Paszenda, ale na czwartym z siedmiu okrążeń dochodzi do niego Adam Cieślar. Razem przejeżdżają kolejne rundy, ale na tej ostatniej finałowej, Adam odjeżdża od Arka i melduje się na mecie z przewagą sześciu sekund.

Masters-Amator Open:

 1. Adam Cieślar (JBG-2 CryoSpace) – Masters I
 2. Arkadiusz Paszenda (Pressing Bike Gromotka) – Masters I
 3. Dariusz Poroś (Mitutoyo AZS Wratislavia) – Masters II
 4. Zbigniew Kowalewski (Elmar Team) – Masters II
 5. Łukasz Podżorski (JBG-2 CryoSpace) – Amator

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0