Gościęcin i Głuchołazy zapraszają na potrójny Puchar Polski – Opolskie Trio MTB już w ten weekend!

HomeSportZapowiedzi

Gościęcin i Głuchołazy zapraszają na potrójny Puchar Polski – Opolskie Trio MTB już w ten weekend!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


CykloOpawy czy Gold Hill MTB Maraton to marki zawodów dobrze wszystkim znane. W tym roku do Opolskiego Trio MTB dołącza znany i ceniony w kolarstwie przełajowym Gościęcin, który będzie areną pucharowego wyścigu short track (XCC). Warto zaplanować udział we wszystkich trzech imprezach ze względu na klasyfikację generalną i dodatkowe nagrody!


Short track w Gościęcinie

Wszystko zaczyna się w piątek wyścigami short track w Gościęcinie. Od 12:00 do 16:00 odbędzie się w sumie sześć wyścigów w połączonych czternastu kategoriach od Żaka przez Elitę aż po Masters oraz kategorie amatorskie. Rywalizacja w kategoriach Elity zaliczana będzie do Pucharu Polski MTB.

Udział w zawodach short track w Gościęcinie jest bezpłatny za to w puli nagród równo 4 tyś. złotych w gotówce.

Zgłoszenia tylko 30 sierpnia 2022 na stronie wynikizawodow.eu/zawody/76, gdzie dostępny jest także regulamin zawodów. Organizatorem jest LKS Bryksjusz Gościęcin.

CykloOpawy XC w Głuchołazach

Sobota to Głuchołazy, które w tym roku obchodzą 800 lecie powstania, a zawody CykloOpawy XC (UCI C3) odbywające się już po raz 10 wpisały się na stałe w kalendarz najciekawszych wydarzeń w mieście.

Z okazji 10. edycji trasa tegorocznych zawodów została istotnie zmodyfikowana, bo do jej przebiegu został włączony utworzony w tym roku 900 metrowy singletrack Głuchołazy, a całość trasy prowadzi po stokach Góry Parkowej i rezerwatu Las Bukowy. Start i meta zawodów jak co roku zlokalizowane będą w części zdrojowej Głuchołaz, a sama dekoracja w Muszli Leśnej.

Co istotne, oprócz kategorii pucharowych, wprowadzone zostały nie jedna, a dwie, amatorskie – odpowiednik juniora czyli 16-18 lat oraz 19+.

Zgłoszenia do 31 sierpnia 2022 na stronie wynikizawodow.eu/zawody/59, a w puli nagród 10 640 PLN (zgodnie z przepisami UCI).

Organizator zawodów jest KTK Ktukol Głuchołazy.

Gold Hill MTB Maraton Głuchołazy

Wreszcie niedziela, to 7. edycja Gold Hill MTB Maraton zaliczany do Pucharu Polski w maratonie MTB, który rozegrany zostanie na najdłuższym dystansie, liczącym 70 km i około 3 tys. metrów przewyższenia. Puchar Polski w maratonie MTB rozgrywany jest w kategoriach od Juniora do Masters, zawodnicy startują z osobnego sektora, a w puli nagród 4 tys. PLN.

Oprócz tego także krótsze dystans 18 km, 24 km i 47 km, a dla najmłodszych zabawy rowerowe w miasteczku zawodów na dystansach kilkuset metrów dopasowanych do kategorii wiekowych.

Zgłoszenia na stronie wynikizawodow.eu/zawody/76.

Opolskie Trio MTB 2022

Wszystkie trzy ścigania spięte zostały w dodatkową klasyfikację generalną pod nazwą OPOLSKIE TRIO MTB CUP 2022, w ramach której przewidziane są dodatkowe nagrody. Między uczestnikami wszystkich trzech imprez rozlosowana zostanie nagroda główna w postaci 10 szt. Modułów fotowoltaicznych Standard 60 JBG2-MF60SBF.

Z kolei dla zwycięzców klasyfikacji w poszczególnych kategoriach czekają następujące nagrody:

  • 7x badanie podstawowe w Centrum Diagnostyki Sportowej Diagnostix
  • 5x voucher na pobyt 2 dniowy dla 2 osób ze śniadaniem. Park Tool Hotel Podium – Wisła

W klasyfikacji generalnej 3-dniowej fundatorem nagród jest JBG-2 oraz JBG PV – Producent modułów fotowoltaicznych i pomp ciepła.

Informacje o zawodach dostępne na stronach: mtbglucholazy.pl, fb.com/cykloopawy oraz fb.com/BryksjuszGosciecin.

Regulamin dodatkowej klasyfikacji generalnej OPOLSKIE TRIO MTB CUP 2022 z 3 imprez rozgrywanych w jeden weekend tj. Gościęcin XCC, Głuchołazy XCO i Głuchołazy XCM jest dostępny na stronie zapisów: wynikizawodow.eu/zawody/76


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0