Gustav Pedersen ponownie najlepszy, Mateusz Szyszko z 14. czasem | UCI Junior Series, Nove Mesto na Morave, Czechy

HomeSportWyniki

Gustav Pedersen ponownie najlepszy, Mateusz Szyszko z 14. czasem | UCI Junior Series, Nove Mesto na Morave, Czechy

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Sobotni poranek rozpoczął się od wyścigu juniorów zaliczanego do UCI Junior Series, w którym swój udział potwierdziła cała światowa czołówka oraz kilku polskich zawodników, którzy postanowili się zmierzyć z międzynarodową stawką. Dla jednych to start i walka o czołowe lokaty, dla innych sprawdzenie miejsca w stawce. Niewątpliwie powody do zadowolenia ma Mateusz Szyszko, który zajął 14. miejsce tracąc zaledwie trzy minuty do zwycięzcy.


Kilka dni temu w komentarzu postartowym Mateusz Szyszko po starcie w Albstadt mówił, że nie do końca wykorzystał swoje możliwości, głównie przez kilka niefortunnych sytuacji na trasie. Przypomnijmy, w Niemczech zajął 25. miejsce ze stratą ponad czterech minut.

Wyścig – po raz kolejny w tym sezonie – wygrywa Duńczyk Gustav Pedersen, który wydaje się być totalnym dominatorem w tym sezonie. Kolejni zawodnicy na podium meldują się z kilkudziesięciosekundowymi stratami – Niemiec Paul Schehl oraz Francuz Nathan Cornillon.

Wygląda na to, że limit pecha w Niemczech został wyczerpany i Mateusz Szyszko w Novym Meste na Morave wykręca 14. czas, na mecie melduje się ze stratą trzech minut, jeszcze na ostatnich metrach ogrywając jednego z rywali i awansując o jedno oczko.

Lokaty pozostałych Polaków:

  • Brajan Świder (#71) – miejsce 42 / +5:24
  • Mateusz Maleszka (#76) – miejsce 50 / +5:53
  • Maksymilian Wiśniowski (#44) – miejsce 61 / +6:35
  • Filip Surdyk (#109) – miejsce 65 / +7:16
  • Leszek Jaśkiewicz (#100) – miejsce 71 / +7:36
  • Maciej Petryszyn (#117) – miejsce 116 / -2 okr
  • Bartosz Bartosiewicz (#135) – miejsce 125 / -3 okr

Pełne wyniki


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0