Nie przegap! Plan transmisji Pucharu Świata w kolarstwie górskim | Albstadt, Niemcy

HomeSportZapowiedzi

Nie przegap! Plan transmisji Pucharu Świata w kolarstwie górskim | Albstadt, Niemcy

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Po blisko miesięcznej przerwie Puchar Świata w kolarstwie górskim wraca do Europy, gdzie w kolejnych tygodniach rozegrane zostanie pięć rundy – w maju w niemieckim Albstadt oraz czeskim Novym Meste na Moravach, w czerwcu w austriackim Leogang, w lipcu w szwajcarskim Lenzerheide oraz w Andorze/Vallnord. Póki co skupmy uwagę na Albstadt.


Pierwsza runda Pucharu Świata MTB XCO, która odbyła się miesiąc temu w brazylijskim Petropolis zgromadziła na stracie przede wszystkim zawodników ze ścisłej europejskiej czołówki oraz wielu zawodników z Ameryk. Cross country na tak wysokim poziomie wróciło do Brazylii po kilkunastu latach przerwy i od razu zapisało się w historii dzięki wygranej Nino Schurtera, który tym samym wyrównał liczbę wygranych wyścigów z Julienem Absalonem. Z tą różnicą, że Francuz już od kilku lat się nie ściga, a Szwajcar może do 32 zwycięstw dołożyć kolejne, tym samym numerycznie stając się najlepszym kolarzem górskim w historii.

Pełna obsada Pucharu Świata MTB XC w Albstadt

To było miesiąc temu. Teraz przenosimy się do niemieckiego Albstadt, gdzie w piątek zawodnicy będą rywalizować w short tracku, a w niedzielę w klasycznym cross country.

Do bardzo mocnej, międzynarodowej stawki zawodników dołącza Mistrz Olimpijski z Tokio, Tom Pidcock, który zakończył sezon wiosennych klasyków na szosie. Na starcie nie zabraknie też Victora Koretzkiego, który także w tym sezonie jeździ przede wszystkim na szosie.

Dodatkowo w stawce kobiet pojawią się zawodniczki, które rzadko, albo wręcz do tej pory nigdy nie oglądaliśmy na Pucharze Świata. W elicie wystartuje Kata Blanka Vas, a w orliczkach swój debiut w imprezie tej rangi zaliczy kolarka przełajowa Fem van Empel.

Nie sposób nie wspomnieć o obecnych na listach startowych Jolandzie Neff, która z powodu złego samopoczucia nie wystartowała w Petropolis oraz Evie Richards, która mimo wywalczenia podium w short tracku także z powodu problemów zdrowotnych nie stanęła na starcie niedzielnego wyścigu cross country.

Krótko mówiąc – nie licząc startującego w Giro d’Italia Holendra Mathieu van der Poel’a – na starcie w Albstadt będziemy mieli absolutny komplet zawodników.

Do tej międzynarodowej czołówki trzeba dodać jeszcze trzynaście Polek i Polaków, którzy wystartują w Albstadt zarówno w Pucharze Świata, jak i w towarzyszącej imprezie – UCI Junior Series:

Transmisja Pucharu Świata tradycyjnie na redbull.com

W piątek short track jako jeden blok transmisyjny – relacja startuje o 17:20, o 17:30 wyścig kobiet, a o 18:15 wyścig mężczyzn – link.

W sobotę wyścigi orlików oraz juniorów, które nie są transmitowane – dostępny będzie live timing.

W niedzielę wyścig cross country – relacja z wyścigu kobiet startuje o 11:00, sam wyścig o 11:20 (link). Z kolei relacja z wyścigu mężczyzn o 14:15 a sam wyścig o 14:30 (link).


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0