Polacy na starcie Pucharu Świata w kolarstwie górskim w Albstadt

HomeSport

Polacy na starcie Pucharu Świata w kolarstwie górskim w Albstadt

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Już w najbliższy piątek Puchar Świata wraca do Europy, by zagościć tu przez kolejne miesiące. Na początek mamy przystanek w niemieckim Albstadt, które w 2020 roku miało być miejscem rozegrania Mistrzostw Świata. Niestety pandemia, covid-19 itp pokrzyżowały plany i impreza się nie odbyła. Teraz jednak Albstadt wraca na swoje miejsce w kalendarzu UCI będąc pierwszym przystankiem europejskiego Pucharu Świata MTB XCO czyli w cross country – olimpijskiej odmianie kolarstwa górskiego.


Listy startowe pękają w szwach. Wygląda na to, że na starcie nie zabraknie nikogo. Swoja obecność potwierdził także zawodnik Ineos Grenadiers, Mistrz Olimpijski z Tokio, Tom Pidcock. Będzie także ścigający się na szosie w tym sezonie Victor Koretzky. W elicie kobiet debiut w Pucharze Świata zaliczy m.in. utalentowana kolarka przełajowa, Fem van Empel.

Dodatkową motywacją do startu zawodników właśnie w Albstadt jest decyzja UCI o rozpoczęciu liczenia tymi właśnie zawodami rankingu olimpijskiego, który będzie decydować o liczbie miejsc dla danej reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, które już za dwa lata.

Od jakiegoś czasu z programu Pucharu Świata wyłączone zostały wyścigi kategorii Juniorskich, za to teraz zawodnicy w wieku 17-18 lat rywalizują w UCI Junior Series, które odbędą się także w Niemczech, a zaplanowane są na sobotę.

Jak pisałem na starcie będą wszyscy, także licznie obecni będą Polacy. I to aż kilkanaście osób!

Największe polskie nadzieje na starcie UCI Junior Series

Na starcie ponad 160 juniorów (sobota, 9:30) i prawie 80 juniorek (sobota, 11:15).

Z Polski dwie nasze najmocniejsze juniorki – pierwszoroczna Natalia Grzegorzewska i Mistrzyni Polski Kinga Żur oraz czterech naszych Juniorów – Filip Surdyk, Mateusz Szyszko, Brajan Świder i Maksymilian Wiśniowski

Polacy na Pucharze Świata MTB XCO – PROGRAM

Puchar Świata rozpocznie się w piątek wyścigami short track, w których pojadą prawdopodobnie m.in. Paula Gorycka i Bartłomiej Wawak. Pozostałych polskich zawodników zobaczymy w wyścigach w sobotę oraz niedzielę:

  • sobota 15:30 – U23 (Orlicy) – Konrad Czabok, Krzysztof Domin,
  • sobota 17:00 – U23 (Orliczki) – Matylda Szczecińska,
  • niedziela 11:20 – Elita kobiety – Barbara Borowiecka, Klaudia Czabok, Paula Gorycka, Aleksandra Podgórska i Gabriela Wojtyła,
  • niedziela 14:45 – Elita mężczyźni – Filip Helta, Krzysztof Łukasik, Mateusz Nieboras, Karol Ostaszewski, Bartłomiej Wawak,

Transmisja Pucharu Świata MTB XCO

Tradycyjnie już Puchar Świata do obejrzenia na redbull.com – w piątek short track, w niedzielę wyścigi elity. Rywalizacja juniorek, juniorów oraz orliczek i orlików nie będą transmitowane.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0