Gdzie wystartować i co oglądać czyli kolarski PLAN NA WEEKEND / 9-10 / 04 / 2022fot. Fabio Piva / RBCP

HomeSportZapowiedzi

Gdzie wystartować i co oglądać czyli kolarski PLAN NA WEEKEND / 9-10 / 04 / 2022

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Bez wątpienia zbliżający się weekend jest nie lada gratką dla wszystkich miłośników cross country. W piątek zainagurowany zostanie Puchar Świata MTB XCO, którego pierwsza rudna odbędzie się po raz pierwszy w historii w brazylijskim Petropolis. Dzięki marce Red Bull będziemy mogli śledzić rywalizację na żywo. W kraju z kolei startują kolejne amatorskie cykle maratonów MTB.


Puchar Świata MTB XCO w Brazylii ściąga na start czołowych zawodników z całego świata. Nie zabraknie nikogo z czołówki rankingu UCI, ale też taki wyścig jest ogromną szansą dla zawodników z Ameryki Południowej by się pokazać. Czy będą jakieś niespodzianki? Zobaczymy. Polskę reprezentować będzie tylko Bartek Wawak.

Oficjalna strona internetowa PŚ MTB XCO w Petropolis – mtbwc.com.br

Nie sposób nie wspomnieć o wiecznie uśmiechniętym Henrique Avancini, którego to zasługą jest, że po latach starań cross country w najlepszym wydaniu zawitało do Brazylii. To jest jego ogromny sukces, może nawet większy od tych sportowych. Na niedzielne wyścigi sprzedanych został już komplet 35 tys. biletów, a organizatorzy zabiegają o możliwość zwiększenia puli do 50 tys.

W weekend kiedy odbywa się Puchar Świata zawsze w kalendarzu UCI zawsze jest trochę mniej wyścigów. Nie mniej jednak jak wiemy z komentarzy postartowych, ekipa Pho3nix Cycling Team startuje w ten weekend w Pucharze Chorwacji MTB XCO w Vodicach, a oprócz tego są jeszcze dwa wyścigi w Hiszpanii – Superprestigio MTB oraz Copa Catalana Internacional BTT. Na Wyspach startuje też Puchar Wielkiej Brytanii czyli UK National Cross Country Series.

Po odwołanym przez intensywne opady śniegu Pucharze Mazowsza MTB XC w Wesołej teraz chyba nic nie pokrzyżuje planów na zorganizowanie zawodów w Legionowie na trasie XC Bukowiec.

Drugi etap M Ligi MTB Maraton, zaplanowany na niedzielę 10 kwietnia, to trasa poprowadzona dookoła i przez Górę Lotnika na styku gmin Józefów i Wawer.

W tym roku na mapie zawodów pojawił się Bike Race Lyski, za którym stoi ekipa Bike Race Zamysłów. Przygotowane zostały dwie trasy – Pro i Hobby na dystansie odpowiednio 58 i 36 km. Gdzie? Jak nazwa wskazuje start odbędzie się w miejscowości Lyski, która znajduje się między Rybnikiem a Raciborzem.

W niedzielę zainaugurowane zostaną także cykle Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Michałowicach, Grand Prix Kaczmarek MTB w Krośnie Odrzańskim, Maratony Kresowe w Białymstoku oraz Zachodniopomorski Puchar MTB w Szczecinie.

W niedzielę także kolejny wiosenny klasyk czyli Amstel Gold Race, który w tym roku wyjątkowo przez wybory prezydenckie we Francji zamienił się miejscami z Paris Roubaix, który tradycyjnie odbywał się w pierwszą niedzielę kwietnia. Do obejrzenia oczywiście na Eurosport.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0