Komentarze postartowe zawodników Pho3nix Cycling Team, którzy startowali na Pucharze Czech MTB XCO w Brnie

HomeSportKomentarze

Komentarze postartowe zawodników Pho3nix Cycling Team, którzy startowali na Pucharze Czech MTB XCO w Brnie

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Po pierwszym przetarciu na Kamptal Klassik Trophy część zawodników Pho3nix Cycling Team stanęło na starcie wyścigu inaugurującego kolejny sezon Pucharu Czech MTB XCO, który odbył się w Brnie. W bardzo licznie obsadzonych poszczególnych kategoriach nie było tak łatwo przebić się do przodu stawki. Do tego trzeba dorzucić 4. miejsce, które zajął trener drużyny, Bogdan Czarnota.


Wyniki wszystkich zawodników z Polski, którzy startowali w Brnie omówione są w poniższym wpisie:

Komentarze postartowe:

Krzysztof Gdula – kategoria Młodzik, miejsce 33.

Za mną start w Pucharze Czech XCO MTB w Brnie. Wyścig zacząłem z ostatniej linii i miałem duży problem na początku z przebiciem się do przodu. Na każdym okrążeniu wyprzedzałem kolejnych zawodników, co pozwoliło mi przeskoczyć blisko 70 pozycji i ukończyć wyścig na 33. miejscu. Na więcej tego dnia nie wystarczyło. Wynik dobry, ale oczekuję od siebie więcej. Trasa, organizacja i frekwencja świetna.

Piotr Hankus – kategoria Junior Młodszy, miejsce 72.

Wyścig w Brnie kończę na 72 miejscu, gdzie po starcie z ostatniej linii ciężko było się przebić do czołówki. Na trasie były super warunki: techniczne zjazdy i podjazdy, czyli to co lubię. Niestety startowałem przeziębiony, zatkany nos i zatoki nie dawały mi jechać. Z zawodów jestem średnio zadowolony, ale będzie ich więcej, więc teraz tylko trenować i dać z siebie wszystko.

Brajan Świder – kategoria Junior, miejsce 8.

Sam start naprawdę ciężki, przebijanie się z samego tyłu, 80. pozycja na starcie to naprawdę ciężka pozycja wyjściowa. Na pierwszym kółku wiedziałem że muszę zrobić wszystko, żeby przebić się jak najbliżej i się udało, załapałem się do środka stawki. Z okrążenia na okrążenie byłem coraz bliżej czołówki i tak właśnie dojeżdżam do mety na 8. pozycji zdobywając swoje pierwsze punkty UCI. Do zobaczenia na następnych startach.

Równolegle jeden z zawodników Pho3nix Cycling Team wystartował w Sławie na Solid MTB Maraton:

Kacper Mizuro – dystans MINI, kategoria M1, miejsce 3.

Pierwsze zawody w tym sezonie za mną. Na początek wziąłem udział w Solid MTB Maratonie, który odbył się w miejscowości Sława. Start brałem pod względem dobrego treningu i przygotowaniem do następnych startów. Pierwsze zawody i pierwsze podium, rywalizację ukończyłem na 3. miejscu. Już za tydzień widzimy się na kolejnym wyścigu tym razem XC.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0