WYNIKI / 26-27 / 03 / 2022fot. Zbigniew Kowalski

HomeSportWyniki

WYNIKI / 26-27 / 03 / 2022

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Ostatni weekend marca trochę już rozkręcił kolarstwo w kraju. Pomogła w tym także pogoda. Równolegle w Europie kilka wyścigów cross country oraz rozstrzygnięcie 8 dniowej etapówki ABSA Cape Epic.


To co działo się w RPA starałem się dla Was relacjonować dzień po dniu. Sprawę ułatwiał fakt, że jak zwykle już, organizatorzy tej najcięższej etapówki MTB oferują wideo relację na żywo dzień po dniu, a rozwój technologii z roku na rok usprawnia przekaz. Relacje etap po etapie możecie prześledzić tutaj, natomiast podsumowanie ostatniego etapu i ostateczne rozstrzygnięcie jest tu.

Najważniejsze rzeczy do zapamiętania, to że zawodnicy Speed Company Racing, Lucas Baum i Georg Egger na ostatnim etapie zamienili blisko trzy minuty straty na zwycięstwo w ABSA Cape Epic pokonując dwójkę z Canyon Northwave MTB, Mistrza Świata XCM Andreasa Seewalda i Martina Stoska. W rywalizacji kobiet wygrywają Sofia Gomez Villafane i Haley Batten (NinetyOne Songo Specialized).

Pełne wyniki

W Austrii odbył się Kamptal Klassik Trophy, który padł łupem Ondreja Cinka i Mony Mitterwallner. W wyścigu wzięło udział wielu Polaków, a więcej o tym pisałem tutaj.

ÖKK BIKE REVOLUTION UCI HC TAMARO Trophy + UCI Junior Series XCO

Wyścig w Szwajcarii miał wysoki poziom sportowy o czym świadczą m.in. niewielkie różnice między zawodnikami na mecie. Wygrywa Filippo Colombo przed Tituanem Carodem i Mathiasem Flueckigerem. Nie można tego powiedzieć o wyścigu kobiet, który dominuje Loana Lecomte meldując się na mecie prawie dwie i pół minuty przed drugą Anne Terspstrą i prawie trzy minuty przed Lindą Indergand.

Pełne wyniki

XCO Vrtojba 2022 UCI C1

Wyścig w Słowenii nie miał może imponującej obsady, ale to co trzeba tu zdecydowanie odnotować, to fakt, że swój sezon wyścigowy otworzyła – urodzona w Łucku – Jana Bełomoina. Zrobiła to z powodzeniem zajmując drugie miejsce, a szybsza była tylko reprezentantka gospodarzy, Tanja Zakelj. Trzecia była Czeszka, Karla Stepanova. W wyścigu mężczyna na trzecim stopniu podium zameldował się także zawodnik z Ukrainy, Aleksander Hudyma. Przed nim na metę wjechali Nadir Colledani i Gregor Raggl.

Pełne wyniki

W kraju w temacie cross country ruszył cykl Puchar Mazowsza MTB XC, gdzie w elicie triumfowali Michał Topór i Klaudia Cichacka. O tym wyścigu też pisałem osobno tutaj.

Przez kilka ostatnich lat funkcjonował cykl cross country Północna Liga MTB XC, który niestety nie przetrwał próby czasu. Utrzymały się pojedyncze wyścigi wchodzące w skład cyklu, jak np. MTB XCO Grudziądz Strzemyk, który odbył się miniony weekend. W wyścigach głównych najlepsi byli Robert Banach oraz Kamila Gurzyńska.

Pełne wyniki

W formule zbliżonej do cross country, jeździe po rundach, odbył się wyścig Zachodniej Ligi MTB w Brzozowcu. Najszybszymi okazali się Janusz Put i Karolina Cedro.

Pełne wyniki

Wystartowały też cztery cykle maratonów. Na każdym ze wszystkich czterech wyścigów czas zwycięzcy na najdłuższym dystansie oscylował w okolicach 2.5 godziny:

To co trzeba odnotować, to fakt, że mimo sprzyjającej aury na razie nie widać powrotu do frekwencji na starcie oscylującej często w okolicy tysiąca uczestników. W/w wyścigi w miniony weekend odnotowały frekwencję na poziomie od około 300 do niespełna 500 uczestników czyli mniej więcej połowę tego, do czego organizatorzy byli przyzwyczajeni przed pandemią. O przyczynach takiego obrotu sprawy można dyskutować długo. I nie chodzi tu tylko o kwestie ekonomiczne.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0