Pho3nix Cycling Team oficjalnie zaprezentowany

HomeSportDrużyny

Pho3nix Cycling Team oficjalnie zaprezentowany

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Co prawda zawodników w strojach Pho3nix Cycling Team mogliśmy już w tym roku oglądać na Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym, które rozegrane zostały w Gościęcinie, to jednak oficjalna prezentacja składu nastąpiła dopiero teraz. Sześcioro młodych, utalentowanych zawodników, trzyosobowy sztab trenersko-organizacyjny oraz niezawodni sponsorzy. To nie może się nie udać!


Najmłodszymi zawodnikami w składzie są Młodzicy – Krzysztof Gdula i Kacper Mizuro oraz Młodziczka – Marysia Ambrożkiewicz. Trochę starszy, pierwszoroczny Junior Młodszy to Piotr Hankus. Wszyscy Ci zawodnicy w minionym sezonie stawali wielokrotnie na najwyższym stopniu podium, także w najważniejszej imprezie sezonu czyli Mistrzostwach Polski MTB XCO rozegranych w sierpniu w Boguszowie Gorcach.

Do tego dwójka Juniorów:

Brajan Świder, Mistrz Polski MTB XCO, który w Gościęcinie zaprezentował swojego niesamowitego ducha walki – z powodu defektu spadł na ostatnie miejsce w stawce nie poddał się i przejechał cały wyścig przebijając się o kolejne miejsca, by ostatecznie skończyć na czwartym miejscu!. W sezonie 2022 będzie drugorocznym Juniorem, co w pewnym sensie czyni go faworytem co najmniej krajowych wyścigów, w których będzie brał udział.

Tatiana Gromada to pierwszoroczna Juniorka, która na przełajowych Mistrzostwach Polski w Gościęcinie wywalczyła tytuł Wicemistrzyni Polski, a w poprzednim sezonie w Mistrzostwach Polski MTB XCO w Boguszowie Gorcach zajęła 5. miejsce w kategorii Juniorka Młodsza.

Szefem drużyny jest Maciej Zabłocki.

Wszyscy zawodnicy zostali objęci opieką trenerską Bogdana Czarnoty, który w minionym sezonie może pochwalić się nie tylko medalami i tytułami mistrzowskich w krajowych wyścigach cross country czy cyclocross, ale jest także aktualnym tytułem Mistrza Europy MTB XCO w kategorii Masters.

Za to by wszystko grało jak w zegarku od strony organizacyjnej odpowiedzialna będzie Zuzanna Krzystała, która równolegle startować będzie w kategorii elity kobiet w kolarstwie górskim i przełajowym.

Aktualnie zawodnicy przebywają w górach na kilkudniowym obozie integracyjno zapoznawczym, po którym w warszawskim 4Sport LAB przejdą badania wydolnościowe. Następnie udadzą się do Hiszpanii na 2-3 tygodniowe zgrupowanie, a już pod koniec marca pierwszy start w Kamptal Klassik Trophy. Pierwszym krajowym startem będzie prawdopodobnie wyścig inaugurujący Puchar Polski MTB XCO, czyli Masovia Cup na warszawskiej Kazurze w dniu 10 kwietnia.

W kalendarzu startowym drużyny są praktycznie tylko i wyłącznie zawody z kalendarza UCI nie tylko w Polsce, ale także w Czechach, Austrii czy Niemczech.

Zawodnicy mają zapewnione możliwie najlepsze warunki do treningu oraz rozwoju. Teraz tylko jeździć i robić wyniki ;)

Nic nie wydarzyłoby się bez sponsorów – tytularnego Pho3nix Foundation a także wspierających Gallop Properties Deweloper, Scott Sports Polska i Volkswagen Samochody Dostawcze.

Dodatkowo drużynę wspierają marki No Limited, Nutrend Polska, Martombike, 4Sport LAB, Garmin Polska, Bike-RS Kraków, Absolute Black, Force Bike Polska, Bikeworkx i Pelletoni Kawa dla Kolarzy.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0