Bartosz Mikler (Victoria Jarocin): „walczyłem do końca” | Puchar Polski CX, Cybinka i Słubice

HomeSportKomentarze

Bartosz Mikler (Victoria Jarocin): „walczyłem do końca” | Puchar Polski CX, Cybinka i Słubice

Jak co weekend gdzieś w Polsce odbywają się zawody przełajowe z kalendarza PZKol. Tym razem padło na podwójny Puchar Polski w Lubuskim, pod granicą z Niemcami – Cybinka, a właściwie Bieganów, który kilka lat temu był gospodarzem Mistrzostw Polski oraz Słubice. W sobotę w elicie wygrywają Antonina Białek i Bartosz Mikler. W niedzielę wygraną powtarza Bartosz Mikler, za to w kobietach najszybsza jest Zuzanna Krzystała (pełne wyniki).


Komentarz postartowy:

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym, Cybinka (Bieganów)

Runda bardziej dla szosowców – szybka i mało techniczna. Start zacząłem trochę z tyłu, bo chciałem spróbować innej taktyki. Na pierwszej rundzie na zjeździe zaliczyłem lot przez kierownicę, po czym musiałem gonić czołówkę. Po trzeciej rundzie wysunąłem się na prowadzenie. Odjechałem z Patrykiem Stoszem, który niechętnie dawał zmiany. Próbowałem się oderwać, ale bez skutku.

Wygrywam sprinterski finisz z Patrykiem.

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym, Słubice

Runda bardzo wymagająca – długie siłowe podjazdy, parę elementów technicznych i sporo biegania. Od samego początku narzuciłem swoje tempo. Kluczowym elementem był długi podjazd ze stromym podbiegiem na szczycie, to tam oderwałem się od reszty zawodników. Jechałem równo, mocno. Trasa nie wybaczała „szarpanej” jazdy.

Wygrywam wyścig z bezpieczną przewagą. Trasa była naprawdę wymagająca. To jedna z najtrudniejszych tras, spośród tych gdzie ścigałem się w tym roku. Brukowy podjazd zakończony stromym podbiegiem nie miał litości.

Na wyścigach odczuwałem przymusową przerwę po ostatnim ściganiu we Władysławowie. Ale walczyłem do końca i przyniosło to efekty – „fight to the finish”.

COMMENTS

DISQUS: 0