Michał Glanz dołącza do JBG-2 CryoSpacefot. DevilOnBikePhoto

HomeSport

Michał Glanz dołącza do JBG-2 CryoSpace

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Po dopiero co ogłoszonym nowym „wagoniku” czerwonego pociągu czyli Karolu Ostaszewskim, mamy informację o kolejnym transferze. Do ekipy JBG-2 CryoSpace dołącza Michał Glanz. To przede wszystkim specjalista od długiego dystansu, który w kończącym się sezonie zaliczył nie tylko dobre wyniki w kraju, ale z powodzeniem rywalizował także za granicą.


Michał Glanz to rocznik 1996. Przez wiele lat jeździł w barwach Warszawskiego Klubu Kolarskiego, w ostatnich latach wygrywał m.in. Beskidy MTB Trophy. Ostatnie dwa lata jeździł w ekipie Spica Solutions. Do minionego sezonu podszedł bardzo ambitnie przygotowując się w Hiszpanii. Wszystko relacjonował na swoim kanale na YT. Po drodze napisał też kilka komentarzy postartowych.

A co mówi o swoim transferze? Przecztajcie:

Michał Glanz: Dzięki ciężkiej pracy i dużej ilości samozaparcia w sezonie 2022 będę reprezentował barwy JBG2. Jest to dla mnie przede wszystkim olbrzymia szansa na dalszy rozwój. Możliwości jakie stwarza drużyna są gigantyczne. Będę miał okazję startować w największych europejskich wyścigach, na najlepszym możliwym sprzęcie, do tego otoczony grupą profesjonalistów znających się na swojej pracy jak nikt inny.

Jest to też oczywiście spora dawka motywacji do dalszej pracy. Kolarstwo to moja pasja i jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się dojść do tego miejsca. Mam cichą nadzieję, że to początek mojej dłuższej przygody z tym sportem. Jeszcze dwa lata temu pracowałem na pełen etat w jednej z wielkich korporacji, a trenowanie kolarstwa było co najwyżej moim hobby „po godzinach”.

Gdy wtedy podejmowałem decyzję, że chciałbym iść inną drogą nie sądziłem, że tak szybko uda mi się być w miejscu w którym teraz się znalazłem.

Trzymajcie kciuki! Najbliższe starty już w styczniu w Hiszpanii!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0