Karol Ostaszewski dołącza do JBG-2 CryoSpacefot. DevilOnBikePhoto

HomeSportDrużyny

Karol Ostaszewski dołącza do JBG-2 CryoSpace

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Z końcem sezonu cross country jak co roku otwiera się okienko transferowe. W środowisku już wczesną jesienią słychać było sygnały na temat dużych roszad personalnych w ramach składu „czerwonego pociągu”. Z ekipą rozstał się Wojciech Halejak, a jeszcze w październiku do ekipy dołączył Paweł Bernas. W ostatnich tygodniach Bernas i Łukasik regularnie startują w zawodach przełajowych. W końcu jednak przyszedł czas na odsłonięcie kolejnych kart.


Kilka dni temu ogłoszono, że do ekipy JBG-2 CryoSpace dołącza Karol Ostaszewski, który w tym sezonie doskonale radził sobie zarówno na maratonach, jak i w cross country – na Akademickich Mistrzostwach Polski obronił tytuł wywalczony rok wcześniej, a na Mistrzostwach Polski w Boguszowie Gorcach zameldował się na czwartym miejscu! Karol całą swoją kolarską młodość spędził w Warszawskim Klubie Kolarskich, teraz dołącza do profesjonalnej seniorskiej ekipy, a przed nim ambitne cele i cały wachlarz możliwości:

fot. DevilOnBikePhoto

Karol Ostaszewski (JBG-2 CryoSpace):

Możliwość dołączenia do ekipy JBG-2 CryoSpace to dla mnie wielkie wyróżnienie i ogromna dawka motywacji. Po wspólnych zgrupowaniach bardzo mi się tu podoba, atmosfera jest bardzo dobra i mamy spójną wizję na przyszłość. Dodatkowo wokół nas jest wiele osób, które zdecydowanie wiedzą jak stworzyć komfortowe warunki do osiągania najlepszych rezultatów.

Przyszły sezon będzie rokiem wielu wyzwań – planuję start w wyścigach etapowych i kilku maratonach w celach treningowych. Oczywiście najważniejsze pozostaje XCO, z którym to wiążę cele i największe nadzieje. Myślę, że uda się wystartować na kilku Pucharach Świata i wielu wyścigach rangi UCI. Zamierzam kontynuować moją wspinaczkę w międzynarodowym rankingu.

Postaram się jak najlepiej wykorzystać szansę, którą dostałem.

W ostatnim czasie Karol dał się poznać nie tylko z doskonałych wyników sportowych, ale także z bardzo ciekawych i obszernych komentarzy postartowych. Wraz z nowymi perspektywami na pewno będzie jeszcze więcej ciekawych treści wychodzić spod jego ręki.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0