Bartosz Mikler (Victoria Jarocin Accent): „Lubię ten wyścig” | Bryksy Cross, UCI C2, Gościęcin

HomeSportKomentarze

Bartosz Mikler (Victoria Jarocin Accent): „Lubię ten wyścig” | Bryksy Cross, UCI C2, Gościęcin

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


XXVIII edycja zawodów przełajowych Bryksy Cross przeszła do historii z jedną z największych, jeśli nie największą frekwencją w historii liczącą ponad 500 osób. To było prawdziwe dwudniowe przełajowe święto, które swoją powtórkę będzie miało jeszcze raz w tym sezonie – Gościęcin w drugi weekend stycznia będzie areną Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym. Tymczasem w miniony weekend w elicie wygrywali Nikola Bajgerova oraz Marek Konwa, a Bartosz Mikler zajął trzecie miejsce.


Lubię ten wyścig, organizatorów i cała tą atmosferę. Trasa mi pasuje. Jest bardzo wymagająca, ale ma elementy które mi leżą. Można pojedynczo odpalać swoje zapałki, żaby później chwile odpocząć.

Sam start trochę nerwowy. Na pierwszym zakręcie byłem dość daleko. Jednak sprytnie przebiłem się na drugą pozycję. Na pierwszych rundach pierwsze miejsce było w zasięgu (5s), ale za moimi plecami czułem oddech Czechów. W połowie wyścigu zgubiłem rytm i pierwsze miejsce odjechało.

Na moim kole Czech. Próbowałem go zrywać na podjazdach i poprawiać na prostych. Jednak moja paczka zapałek się już kończyła. Jakub Riman wyczuł moje problemy i zaatakował. Trzymałem go na 5-10s. Był w zasięgu. Jednak okazał się tego dnia lepszy. Linie mety mijam z trzecim czasem.

Kibice na trasie zrobili robotę, dziękuję ze jesteście!


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0