Mistrzostwa Europy w kolarstwie przełajowym 2021, Col du VAM – Drenthe, Holandia | ZAPOWIEDŹ

HomeSportZapowiedzi

Mistrzostwa Europy w kolarstwie przełajowym 2021, Col du VAM – Drenthe, Holandia | ZAPOWIEDŹ

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W weekend 6-7 listopada prawie cała przełajowa czołówka Starego Kontynentu stanie na starcie sześciu wyścigów w ramach Mistrzostw Europy w kolarstwie przełajowym, które odbędą się na rundzie na Col du VAM w holenderskim Drenthe. W sumie rywalizować będzie ponad 300 zawodników z 19 krajów, w tym dziesiątka dziewiątka Polaków.


Sześć wyścigów, sześć kategorii, 323 zawodników, 19 krajów – 39 zawodników elity mężczyzn, 70 orlików, 82 juniorów oraz 37 zawodniczek elity, 40 orliczek i 55 juniorek.

W elicie mężczyzn tytułu bronić będzie Eli Iserbyt, a jego głównymi rywalami będą rodacy – Michael Vanthourenhout, Quinten Hermans i Toon Aerts. Na co najmniej o miejsce na podium walczyć będzie Holender Lars van der Haar. Na starcie elity mężczyzn nie zobaczymy „biało-czerwonych”.

Nie zobaczymy Mathieu van der Poela, Toma Pidcocka czy Wout van Aerta. Pierwsza dwójka potwierdziła już swój start w Mistrzostwach Świata na koniec stycznia 2022.

W elicie kobiet broniącą tytułu jest wracająca do ścigania po kłopotach zdrowotnych Ceylin del Carmen Alvarado. Odwrotnie, do wyścigu mężczyzn, tu karty rozdawać będą zawodniczki z Holandii – Denise Betsema, Lucinda Brand i Annemarie Worst. Czarnym koniem wyścigu jest 20. letnia Kata Blanka Vas, która odpuściła start w U23 i postanowiła powalczyć w elicie. Jeśli chodzi o inne nacje to oczywiście Belgijka, Sanne Cant czy Francuzka Helene Clauzel. W białoczerwonych strojach Barbara Borowiecka oraz Antonina Białek.

Tu podobnie jak u mężczyzn, brakuje kilku nazwisk z pogranicza XCO i CX – co najmniej Evie Richards, Jolandy Neff oraz Pauline Ferrand Prevot. Ta ostatnia już jednoznacznie poinformowała, że koncentruje się na cross country i przygotowaniom do Mistrzostw Świata w cross country, które odbędą się we francuskim Les Gets. Plany Brytyjki oraz Szwajcarki nie są jeszcze znane.

W wyścigu U23 mężczyzn zapowiada się zacięta walka w międzynarodowej stawce. Tytułu bronić będzie Holender Ryan Kamp, a jego rywalami będą rodak Pim Ronhaar, Belgowie Niels Vandeputte oraz wracający po kontuzji Thibau Nys, a także Brytyjczyk Cameron Mason. Polskę reprezentować będzie Szymon Pomian. Niestety Krzysztof Domin rozchorował się i ostatecznie nie pojechał do Holandii.

W wyścigu U23 kobiet mocnym faworytem jest broniąca tytułu Puck Pieterse, której główna rywalka – Kata Blanka Vas zdecydowała się pojechać w elicie. Holenderce zagrozić mogą rodaczka Shirin van Anrooij oraz Francuzka Line Buquier. W białoczerwonym stroju Dominika Włodarczyk.

Wyścigi juniorów to najliczniej obsadzone kategorie, więc tu także należy spodziewać się zaciętej rywalizacji i ciekawych rozstrzygnięć. Polskę reprezentować będą juniorka Malwina Mul oraz juniorzy – Ksawier Garnek, Łukasz Juszczak, Franciszek Kocur, Kacper Krupa.

Zawodnicy zmierzą się nie tylko ze sobą, ale także z trasą która charakteryzuje się duża różnorodność powierzchni, spora suma przewyższeń oraz fakt, że już teraz jest bardzo podmokła, a na weekend zapowiadane są kolejne opady.

Najlepiej widać to na poniższym fragmencie wideo Przemka Gierczaka, który jest Selekcjonerem Reprezentacji:

Program Mistrzostw Europy w kolarstwie przełajowym:

Sobota, 6 listopada 2021:

  • 11:00 – Juniorki
  • 13:15 – U23 mężczyzn
  • 15:00 – Elita kobiet

Niedziela, 7 listopada 2021:

  • 11:00 – Juniorzy
  • 13:15 – U23 kobiet
  • 15:00 – Elita mężczyzn

Transmisja / wyniki na żywo

Transmisja wideo będzie dostępna dla wyścigów kategorii U23 i elity, w sobotę oraz niedzielę o 13:15 i 14:55, w Eurosport Playerze. Wyścigi elity będą także transmitowane przez TVP Sport. Dla wszystkich wyścigów dostępny będzie live timing.

Wyjazd Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w kolarstwie przełajowym doszedł do skutki dzięki sponsorom – OSM Łowicz, Quest oraz RK Exclusive Doors.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0