S-Works Epic w mistrzowskim malowaniu dla Siny Frei i Christophera Blevinsa. Wkrótce może być także Twój!

HomeSprzęt

S-Works Epic w mistrzowskim malowaniu dla Siny Frei i Christophera Blevinsa. Wkrótce może być także Twój!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Normalnym zwyczajem stało się już, że zawodnicy zdobywający tytuły czy miejsca na podium na najważniejszych imprezach takich jak Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata czy kontynentu, otrzymują rowery z bardzo unikatowym malowaniem mającym na celu podkreślić wyjątkowy sukces osiągnięty przez zawodników. Tak też stało się z rowerami S-Works Epic, na których Sina Frei oraz Christopher Blevins zdobyli historyczne, bo pierwsze tytuły Mistrzów Świata w short tracku (XCC) we włoskim Val di Sole.


Sina Frei miesiąc przed Mistrzostwami Świata wywalczyła srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Sama walka short tracku w Val di Sole była bardzo zacięta, a rozstrzygnęły ostatnie metry, gdzie Szwajcarka okazała się minimalnie szybsza od Evie Richards, która z kolei dwa dni później wywalczyła tytuł Mistrzyni Świata w cross country (XCO).

Christopher Blevins wraca z Val di Sole z z kompletem trzech medal, w każdym z kolorów – zaczęło się od srebra w sztafecie drużynowej, później było złoto w short tracku, a na koniec brązowy medal w rywalizacji na eMTB. Dla USA to ogromny sukces, ponieważ ostatni medal dla tego kraju w cross country zdobył John Tomac w 1991 roku. Ponadto żadnemu zawodnikowi do tej pory nie udało się zdobyć trzech medali w ramach jednej imprezy mistrzowskiej w kolarstwie górskim.

Jeśli chodzi o konfigurację roweru to na pokładzie mamy m.in. napęd SRAM AXS z korbą 165mm wyposażoną w zębatkę 34T i miernik mocy SRAM Black box 34t. Widelec to Sid Ultimate Sl with Brain, hamulce SRAM Level Ultimate, koła Roval Control SL oraz opony S-Works Renegade T5/T7.

Oprócz rowerów Siny Frei i Christophera Blevinsa wyprodukowanych zostanie 50 replik, które trafią do sprzedaży. Część dochodu zostanie przeznaczona dla fundacji Outride, która działa na terenie Stanów Zjednoczonych promując jazdę na rowerze jako jeden z sposobów na poprawę samopoczucia, życia społecznego oraz ogólnej równowagi. Więcej o fundacji pisałem przy okazji prezentacji drużyny Team 31 Outride, w barwach której jeździ Jenny Rissveds.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0