Team31:Outride – więcej niż drużyna, więcej niż kolarstwofot. Daniel Ahlgren

HomeSport

Team31:Outride – więcej niż drużyna, więcej niż kolarstwo

Projekt Team31:Outride to rozwinięcie powołanej w 2019 roku przez Jenny Rissveds inicjatywy Team31 odnoszącej się do 31. artykułu Konwencji Praw Dzieci przyjętego przez ONZ, który mówi o prawie dzieci do zabawy, wolnego czasu, odpoczynku i aktywności. W 2021 do projektu dołącza Outride – amerykańska organizacja non profit 501c3 promująca jazdę na rowerze jako formę aktywności mającą pozytywny wpływ na dobrostan społeczny, emocjonalny i fizyczny dzieci.

Szwedka, Jenny Rissveds, latem 2016 roku, mając ledwie 22 lata, na Igrzyskach Olimpijskich w Rio wywalczyła złoty medal w kolarstwie górskim w formule cross country. Kilka miesięcy później, w następstwie ciężaru jaki niósł za sobą sukces w Rio oraz nagłej straty bliskiej osoby musiała się zmierzyć z ciężką depresją. Zniknęła na wiele miesięcy, by wiosną 2019 roku zaprezentować projekt Team31 za pomocą którego swoją postawą oraz zaangażowaniem nieprzerwanie inspiruje dzieci i młodzież do aktywności. Idea która przyświeca Szwedce jest tym bardziej ważna dziś, kiedy od kilkunastu miesięcy dzieci na całym świecie zostały praktycznie wyłączone ze swoich społeczności czy to szkolnych czy tych lokalnych. Do tego dochodzi fakt, że nie każde dziecko ma równy dostęp do infrastruktury sportowej, a teraz bardziej niż kiedykolwiek musimy wspierać naszą młodzież w zachowaniu zdrowia – psychicznego, społecznego i emocjonalnego.

fot. Daniel Ahlgren

Dzięki wspólnej misji, jaką jest promocja i mówienie o prawach dzieci do uprawiania sportu, za którym idzie czerpanie energii i radości np. z jazdy na rowerze, współpraca Team31 jak i Outride przełożyć się ma na zwiększenie świadomości na temat zdrowia psychicznego młodych ludzi oraz ułatwienia rozmów na temat stresu, lęku, depresji i tego, kiedy należy poprosić o wsparcie.

fot. Daniel Ahlgren

Dołączenie Outride do projektu Team31 oznacza także nową twarz w drużynie, to ambasadorka Outride, Mistrzyni USA w cross country w kategorii U23, Kelsey Urban.

Skye DeLano, dyrektor wykonawczy Outride:

Jenny i Kelsey są niesamowitymi sportowcami i wzorami do naśladowania dla następnego pokolenia rowerzystów, pokazując, jak ważne jest zdrowie psychiczne na każdym poziomie sportu. Współpraca przyniesie większą świadomość i będzie mocną inspiracją dla młodych ludzi do wyjścia i zabawy, odkrycia radości z jazdy na rowerze i przełamania wszelkich barier, które stoją na drodze do dobrego życia społecznego.

Zarówno na rowerze, jak i poza nim, Team 31:Outride będzie współpracował ze szkołami i organizacjami młodzieżowymi, aby inspirować wszystkie dzieci do aktywności i wykorzystywania roweru jako okazji do spontanicznej aktywności, nawiązywania kontaktów z innymi i budowania społeczności poprzez zabawę.

fot. Daniel Ahlgren

Jenny Rissveds:

Jestem szczęśliwa i dumna, że nasz zespół robi kolejny krok w rozwoju i nie mogę się doczekać, aby kontynuować rozwój tego projektu razem z Kelsey i Outride.

Kelsey Urban:

Nie mogłabym być bardziej szczęśliwa, dołączając do zespołu, który jest całkowicie zgodny z tym, kim aspiruję być. Jest to zespół poświęcony pogoni za wolnością i radością jaką dają dwa kółka, a także inspirowaniu innych do robienia tego samego. I oczywiście, jestem bardzo podekscytowana możliwością uczenia się od wieloletniego bohatera i mojej nowej koleżanki z drużyny, Jenny, zarówno na rowerze, jak i poza nim.

Zawodniczki Team31:Outride w najbliższy weekend staną na starcie Pucharu Świata w Albstadt. Dla obu będzie to pierwszy start w tym sezonie. Sponsorem technicznym tak jak w ubiegłych latach pozostaje marka Specialized.

Więcej informacji: team31.org / outridebike.org

COMMENTS

DISQUS: 0