Plan na weekend | 21-22 sierpnia 2021

HomeSportZapowiedzi

Plan na weekend | 21-22 sierpnia 2021

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Chwila wytchnienia od sportowych emocji na najwyższym poziomie. Ale tylko na chwilę, bo już za tydzień we Włoszech startują Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim w aż pięciu odmianach – sztafecie (XCR), short tracku (XCC), cross country (XCO), zjeździe (DHI) oraz e-MTB. To będzie na pewno piękne kolarskie święto, ale zanim to jeszcze jeden weekend 21-22 sierpnia 2021 – sprawdźmy co w programie…


W sobotę startuje trzydniowa etapówka Mouflon Tracks, której trasy poprowadzone są przede wszystkim po rundach Singletrack Glacensis. To jedna z lepszych opcji na zapoznanie się z większością tras, i to w dodatku w wyścigowym tempie. Alternatywnie można skorzystać z Glacensis FlowTrip, który w zasadzie dostępny jest przez cały rok.

Innym wyjątkowym wydarzeniem zbliżającego się weekendu Uphill Race Śnieżka. To jedna z dwóch okazji by legalnie, w ramach zorganizowanego wydarzenia wjechać pod samo schronisko na Śnieżce. Druga opcja to „Rowerem na Śnieżkę” organizowane w dniu 5 września przez Rotary Club Karpacz-Karkonosze.

Zbliżający się weekend to także dwa wyścigi cross country, które niestety są dobrym przykładem kompletnie nieprzemyślanego ustawiania kalendarza – w sobotę Śląskie MTB CUP w Chorzowie, w niedzielę JBG-2 Wiśniowiec MTB Race na nowiutkiej rundzie cross country, a do tego jeszcze w niedzielę Bike Atelier Maraton (19/42/57 km) w Psarach.

Zapowiedź JBG-2 Wiśniowiec MTB Race.

Oprócz tego jeszcze trzy inne „maratony” – Kaczmarek Electric MTB (24/41/58 km) w Wyrzysku, Maratony Kresowe (16/31/52 km) w Supraślu oraz LOTTO Poland Bike Marathon (10/27/50 km) w Ossowie.

Jeśli starty, ściganie czy rywalizacja sportowa to nie jest to czego szukasz, to zawsze możesz wybrać się do jednej z miejscówek dedykowanych kolarstwu górskiemu – singletracków czy bike parków. Wszystkie najświeższe informacje na ten temat znajdziecie na grupie Singletracki w Polsce.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0