JBG-2 Wiśniowiec MTB Race już 22 sierpnia w Rybniku

HomeSportZapowiedzi

JBG-2 Wiśniowiec MTB Race już 22 sierpnia w Rybniku

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

JBG-2 Wiśniowiec MTB Race to ogólnopolskie zawody w kolarstwie górskim, które odbędą się w niedzielę 22 sierpnia 2021 roku na nowo powstałej trasie do kolarstwa górskiego w kompleksie Park Sportowy Wiśniowiec przy ul. Gliwickiej w Rybniku. W programie zawodów zaplanowano wyścigi zarówno dla zawodników licencjonowanych i zrzeszonych w klubach kolarskich a także dla amatorów i najmłodszych adeptów kolarstwa. W ramach zawodów odbędą się również Mistrzostwa Śląska oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kolarstwie górskim.


Warto wspomnieć, że Park Sportowy Wiśniowiec to miejsce, które jesienią 2020 roku przeszło metamorfozę za sprawą wygranego projektu z Budżetu Obywatelskiego, w ramach którego odnowiona została trasa do 4X oraz powstała całkowicie nowa runda do kolarstwa górskiego w olimpijskiej formule cross country (XCO). W związku z tym, trasa zawodów to widowiskowa, terenowa pętla o długości około 4km, naszpikowana zjazdami i podjazdami oraz technicznymi przeszkodami w postaci głazów, drewnianych belek i dropów.

Pierwszy wyścig rozpocznie się w niedzielę 22 sierpnia o godz. 9:00. Wszystkie najważniejsze informacje, regulamin oraz zapisy znajdują się na stronie wisniowiec.gkviktoria.pl oraz na profilu facebookowym fb.com/wisniowiecmtbrace.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0