Plan na weekend | 7-8 sierpnia 2021foto: #mtbxcpl@instagram.com

HomeSportZapowiedzi

Plan na weekend | 7-8 sierpnia 2021

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Rozpoczynający się weekend stoi przede wszystkim pod znakiem cross country – przede wszystkim Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim w olimpijskiej formule XCO. Ale nie tylko Polski, także czempionaty w Szwecji, Turcji w cross country oraz w Wielkiej Brytanii, Łotwie czy Rosji. Do tego „test event” w Novym Sadzie w Serbii, gdzie w dniach 12-15 sierpnia 2021 odbędą się Mistrzostwa Europy.


Amatorzy też mają w czym wybierać – trzymając się cross country. Przede wszystkim w ramach Mistrzostw Polski w Boguszowie Gorcach odbędzie się wyścig towarzyszący w tej kategorii. Zapisy są już niestety zamknięte, ale mimo to zapowiada się jeden z liczniej obsadzonych wyścigów – na liście startowej blisko 40 osób.

Jeśli chodzi o same Mistrzostwa Polski MTB XCO XCR to polecam uwadze osobną zapowiedź:

Okazja do startu w cross country także w ramach Północnej Ligi MTB XC, której kolejny wyścig rozegrany zostanie w Dobrzyniu nad Wisłą.

Na długim dystansie trzy propozycje:

  • Maratony Kresowe w Narewce
  • Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Olsztynie
  • Bike Atelier MTB Maraton w Częstochowie.

Ponadto w czwartek rozpoczyna się czterodniowa etapówka Ochotnica MTB 4 Towers.

Jeśli starty, ściganie czy rywalizacja sportowa to nie jest to czego szukasz, to zawsze możesz wybrać się do jednej z miejscówek dedykowanych kolarstwu górskiemu – singletracków czy bike parków. Wszystkie najświeższe informacje na ten temat znajdziecie na grupie Singletracki w Polsce.

foto: #mtbxcpl@instagram.com


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0