MP XCO 2021, Boguszów-Gorce – program, listy startowe, objazd trasy

HomeSportZapowiedzi

MP XCO 2021, Boguszów-Gorce – program, listy startowe, objazd trasy

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Drugi rok z rzędu Mistrzostwa Polski nie odbywają się w „tradycyjnym” terminie czyli na przełomie czerwca i lipca, a w sierpniu. W 2020 roku zmiana wymuszona była przez obostrzenia wynikające z Covid-19, a w tym roku to efekt Igrzysk Olimpijskich i wyścigów w kolarstwie górskim, które odbyły się w ostatnim tygodniu lipca. Część Federacji co prawda przeprowadziła czempionaty wcześniej, niektóre jak Wielka Brytania, nawet w tym samym czasie co Igrzyska. W Polsce ustalono, że Mistrzostwa Polski rozegrane zostaną w pierwszy weekend sierpnia, a po trzech latach goszczenia MP XCO w Mrągowie zgodnie z hasłem #MTBpowracaDoDomu odbędą się na jednej z najlepszych i najciekawszych tras w Polsce – Boguszowie Gorcach.


Program Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim XCR XCO

Mistrzostwa potrwają trzy dni, od 6 do 8 sierpnia 2021. Rozpoczną się w piątek sztafetami (XCR), by w sobotę i w niedzielę przeprowadzić wyścigi cross country (XCO):

Piątek, 6 sierpnia 2021:

 • 15:30 – Mistrzostwa Polski w Sztafetach Mieszanych (Młodzik / Junior Młodszy)
 • 17:30 – Mistrzostwa Polski w Sztafecie (XCR)

Sobota, 7 sierpnia 2021:

 • 9:00 – Amator Kobiety i Mężczyźni- wyścig towarzyszący
 • 10:15 – Masters I / Cyklosport M
 • 11:45 – Masters II / Masters III
 • 13:15 – Masters IV / Masters K / Cyklosport K
 • 14:30 – Młodzik / Młodziczka – wyścig towarzyszący
 • 15:30 – Żak / Żakini – wyścig towarzyszący

Niedziela, 8 sierpnia 2021:

 • 9:30 – Junior Młodszy – Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
 • 10:45 – Juniorka / Juniorka Młodsza
 • 12:15 – Junior
 • 13:45 – Elita Kobiet / U23 Kobiet
 • 15:30 – Elita Mężczyzn / U23 Mężczyzn

Trasa Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim XCR XCO

Wgrany do Stravy plik gpx, który dostępny jest na stronie organizatora „wyrzuca” poniższe dane – niespełna 3 km runda i 150 metrów przewyższeń.

Objazd Trasy Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim XCR XCO

W ostatnich dniach opublikowane zostały dwa objazdy trasy. Dwa różne objazdy, po pierwszy, oficjalny, w wykonaniu w Łukasza „Luśka” Szymczuka obejmuje pełną rundę na której rywalizować będą zawodnicy z licencjami:

Drugi objazd trasy jest autorem Krzysztofa Wolińskiego znanego powszechnie jako Kris MTB i obejmuje skróconą wersję trasy którą pojadą m.in. Amatorzy w ramach wyścigu towarzyszącego:

Lista startowa Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim XCR XCO

Zapisy na MP XCO są otwarte do wtorku, 3. sierpnia 2021 roku. Na chwilę obecną zarejestrowanych jest ponad 300 osób z licencją (link) a na wyścig towarzyszący Amatorów 22 osoby (link). Zapowiada się, że w każdej kategorii będziemy mieć absolutnie pełną obsadę. W elicie tytułów będą bronić – prawdopodobnie po raz ostatni – Maja Włoszczowska oraz Krzysztof Łukasik.

MP XCO w Boguszowie Gorcach będą także Finałem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w ramach której w kategorii Juniorka Młodsza i Junior Młodszy będą także walczyć o koszulki z orłem i tytuły Mistrza Polski.

Transmisja Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim XCR XCO

Z tego co się orientuję, to organizator nie planuje profesjonalnej transmisji zawodów. Mam jednak dla Was dobrą wiadomość, a może nie ;) Do Boguszowa Gorców wybieram się już w piątek i za cel postawiłem Wam pokazać wszystkie sobotnie i niedzielne wyścigi. Obejrzeć je będzie można na fp portalu kolarskiego #mtbxcpl na FB.


Strona internetowa MP XCO 2021 – www.gns-race.pl / Wydarzenie na FB – link


Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0