Plan na weekend | 3-6 czerwca 2021fot. ride43team

HomeSportKALENDARZ

Plan na weekend | 3-6 czerwca 2021

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Długi weekend rozpoczynający się Bożym Ciałem od kilkunastu lat kojarzył się wielu osobom z rozpoczynającym się wtedy wyścigiem etapowym Beskidy MTB Trophy. Od tego roku ta tradycja ulega zmianie. Baza wyścigu przenosi się z Istebnej do Szczyrku, co ma się bezpośrednio przełożyć na dużo mniej asfaltu oraz jeszcze ciekawsze trasy, a do tego nową tradycją ma być fakt, że zawody odbywać się będą w tygodniu następującym po długim weekendzie. Nie oznacza to jednak, że w długi weekend mamy w kalendarzu pustkę. Wręcz przeciwnie.


Zaczynając od „profesjonalnego” ścigania zerkamy najpierw do kalendarza UCI. Poczynając od środy, 2 czerwca, rozgrywanych jest sporo zawodów, nie tylko w Europie – Internazionali d’Italia Series w Valle De Cassies (UCI C1), które są ostatnim wyścigiem decydującym o składzie reprezentacji Włoch na Igrzyska w Tokio. W kolejnych dniach odbywają się mistrzostwa krajowe w cross country (XCO) – Argentynie, Austrii, Izraelu czy Niemczech. Oprócz tego mamy wyścigi głównie kategorii C1 i C2 we Austrii, Francji, Norwegii, Czechach i … w Polsce.

W Wałbrzychu po raz kolejny odbędzie się wyścig Górale na Start, który z kategorią UCI C1 jest najwyżej punktowanym wyścigiem w Polsce, a co za tym idzie na starcie stanął nie tylko zawodnicy z kraju, ale także z zagranicy. Co ważne, jeśli chodzi o polskie nazwiska, na starcie nie zabraknie także zawodników Kross ORLEN – Mai Włoszczowskiej i Bartka Wawaka. Zapowiedź zawodów pojawi się po zamknięciu zapisów. Co ważne, Górale na Start odbywają się w otwartej przestrzeni, nie są imprezą biletowaną i każdy, z zachowaniem dystansu społecznego, może stanąć przy trasie i kibicować.

Wracając do wątku wyścigów etapowych, termin długiego weekendu trzyma LOTTO MTB Energy, które w tym roku pojedzie trasami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

W czwartek, w Boże Ciało, także Cisownianka Mazovia MTB Marathon w Puławach (zapowiedź) oraz Solid MTB Maraton w Przyłęku.

W sobotę w Łodzi „zaległy” wyścig XC, który tradycyjnie odbywa się w Święto Niepodległości.

Na koniec bardzo długa lista zawodów w niedzielę, 6 czerwca:

Długi weekend to także dla wielu osób okazja do kilkudniowego wyjazdu. Na południu kraju mamy coraz więcej bike parków i singletracków, a jak się dobrze przyjrzeć, to w całym kraju jest sporo fajnych rund, na których można szlifować technikę.

To co, jedziemy?

okładka: #mtbxcpl@instagram.com

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0