W labiryncie magicznych wąwozów | Cisowianka Mazovia MTB Marathon, Puławy

HomeSportZapowiedzi

W labiryncie magicznych wąwozów | Cisowianka Mazovia MTB Marathon, Puławy

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Nie sposób oprzeć się magii Puław i Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Zwłaszcza gdy zaprasza do nich Cezary Zamana, który wspólnie z Urzędem Miasta Puławy po raz kolejny organizuje tu zawody kolarstwa górskiego Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Start 3 czerwca.


Do wielu sportowych sukcesów Cezarego Zamany trzeba dopisać jeszcze jedno osiągnięcie. Jak nikomu innemu, udało mu się skutecznie wypromować wąwozy Kazimierskiego Parku Krajobrazowego pośród rowerzystów z całej Polski. Dzięki wytyczanym przez niego trasom i organizowanym zawodom, można było na dobre zagłębić się w okoliczne perełki. A kolarze pokochali Puławy, doceniając kręte ścieżki, na których co rusz wyrastają ziemiste, sięgające niemal nieba ściany. Rozpędzeni zawodnicy mogą jednego dnia zaliczyć nawet kilkanaście wąwozów, co jeszcze intensyfikuje emocje.

A emocji nie braknie z pewnością w czwartek 3 czerwca. Na początek długiego weekendu w Puławach zaroi się od spragnionych sportowych wrażeń zawodniczek i zawodników. Ich apetyt będzie starał się zaspokoić Cezary Zamana, a dokładniej – cztery pieczołowicie przygotowane trasy. Różnić się będą między sobą długością i stopniem trudności. Najłatwiejszy to dziecięcy dystans Hobby (7 kilometrów). Dla rowerzystów przekładających rekreację nad rywalizację jest dystans Fit (16,6 kilometrów). Dwa ostatnie dystanse to już wybór dla najmocniejszych i nie bojących się wyzwań. ½ Pro liczy 36,5 kilometrów, a Pro 56,3 kilometry. Dzięki zaproszeniu do pracy nad trasami puławskich miłośników MTB, można mieć pewność, że wszystkie dystanse wiodą przez najatrakcyjniejsze tereny. Jako ukłon w stronę gospodarzy należy potraktować wydzielenie dwóch odrębnych klasyfikacji, dostępnych tylko dla mieszkańców Puław. O tytuł najlepszej i najlepszego mieszkańca Puław będzie można rywalizować na dystansach Fit oraz ½ Pro.

„Kolarstwo górskie ma wiele twarzy. W Puławach ta dyscyplina pokaże jedno z ciekawszych obliczy. Możliwość rywalizacji w tak spektakularnej scenografii to ewenement nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Jestem szczęśliwy, że wspólnie z Urzędem Miasta Puławy możemy zapraszać tutaj pasjonatów MTB” – zaznacza Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon. „Dodatkową atrakcją jest lokalizacja bazy zawodów na terenie Mariny Puławy. To urocze miejsce, w którym zawodnicy szybko zregenerują siły, a towarzyszące im rodziny czy znajomi przyjemnie spędzą kilka godzin” – dodaje triumfator Tour de Pologne.

Aby czas spędzony na maratonie był jeszcze przyjemniejszy, jednym z ważniejszych punktów programu będą darmowe zawody ze znaną z telewizji Rybką Mini Mini. Do udziału w nich, a także do spotkania z przesympatyczną postacią, zapraszamy dzieci do szóstego roku życia.

Honorowy patronat nad maratonem objął Prezydent Puław Paweł Maj.

Zapisy na Puławy Cisowianka Mazovia MTB Marathon już trwają – można to zrobić w kilka sekund, korzystając z wygodnego systemu on-line.

PROGRAM ZAWODÓW

PUŁAWY CISOWIANKA MAZOVIA MTB MARATHON

Czwartek 3 czerwca

  • 9:00-16:00 – obsługa biura zawodów
  • 10:00-12:30 – doraźny serwis rowerowy

Starty

  • 12:15 – start dystansu Hobby
  • 13.05 – start dystansu ½ Pro I Pro
  • 13:15 – start dystansów Fit
  • 13.30 – zawody na rowerkach biegowych z Rybką Mini Mini

Dekoracje

  • 13:20 – dekoracja dystansu Hobby
  • 15:30 – dekoracja dystansu Fit
  • 16:00 – dekoracja dystansu ½ Pro
  • 16:30 – dekoracja dystansu Pro

Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0