Wyniki – cross country (XCO), maratony MTB (XCM), etapówki (XCS), ultra | 22-23 maja 2021fot. Zbigniew Kowalski

HomeSportWyniki

Wyniki – cross country (XCO), maratony MTB (XCM), etapówki (XCS), ultra | 22-23 maja 2021

Latest posts by Paweł Kuflikowski (see all)

Rozkręca się z tygodnia na tydzień karuzela zawodów w kolarstwie górskim, nie tylko profesjonalnym, ale i amatorskim. Po dwóch weekendach z Pucharem Świata mieliśmy w ostatni weekend kilka wyścigów kategorii UCI C1 i C2 w różnych zakątkach nie tylko Europy, ale i Świata – RPA, Portugalia, Hiszpania, Czechy i Polska.


Na krajowym podwórku mieliśmy dwa wyścigi cross country, jeden ultra maraton oraz pięć amatorskich maratonów MTB.

Rywalizacja w Białymstoku była relacjonowana na żywo na fanpage portalu, a rywalizacja oraz wyniki są zaprezentowane w podsumowaniu XIX edycji wyścigu Rusza Peleton, który był drugą rundą tegorocznego Pucharu Polski MTB XCO.

Maja Włoszczowska, Katarzyna Solus Miśkowicz oraz Paula Gorycka odpoczywają od ścigania. Podobnie m.in. Bartłomiej Wawak oraz Ondrej Cink, który pierwotnie był na liście startowej sobotniego Pucharu Czech w Zadovie.

Wyścigowy rytm utrzymuje Rebecca McConnell (Primaflor Mondraker Xsauce), która w NMNM zajęła tam drugie miejsce, a tym razem w Hiszpanii w Superprestigio MTB w Alicante wygrała wyścig kategori UCI C2. W elicie mężczyzn z kolei najszybszy był Sergio Mantecon Gutierrez (MMR Factory Racing).

Pełne wyniki

W czeskim Zadovie zainagurowany został Puchar Czech. W elicie mężczyzn wygrał Georg Egger (Lexware MTB Team), a w elicie kobiet Kata Blanka Vas (SD Worx). Mieliśmy dwa polskie akcenty – Barbara Borowiecka (Giant Gorzów Liv) w elicie kobiet zajęła 11. miejsce. Z kolei Natalia Grzegorzewska (Mitutoyo AZS Wratislavia) w Juniorkach Młodszych zajęła 3. miejsce.

Pełne wyniki

W Hiszpanii zakończyła się etapówka Andalucia Bike Race, która od tego roku, po reformie, zaliczana jest do UCI Marathon Series a zawodnicy zbierają punkty do rankingu startując zarówno w maratonach MTB, jak i wyścigach etapowych.

Andalucia Bike Race – UCI Marathon Series (SSR)

  1. Team Bulls – Simon Schneller / Urs Huber
  2. Hans Becking / Jose Dias
  3. Team Bulls – Martin Fey / Simon Stiebjahn
  1. Janine Schneider / Hildegunn Hovdenak
  2. Torpado Sudtirol – Katazina Sosna / Stefanie Dohrn
  3. Jennie Stenerhag / Irina Luetzelschwab

Pełne wyniki

MTB XC Wodzisław Śląski – Wodzisław Śląski

Elita:

  1. Jakub Riman – TJ Auto Skoda Mlada Boleslav
  2. Ondrej Zeleny – Eleven Mercedes Black.net
  3. Victor Klos – DK Bikeshop Racing Team

Masters I:

  1. Tomas Kalita – Head Pro Team Opava
  2. Lukas Bukovsky – DK Bikeshop Racing Team
  3. Paweł Piasecki – RemikBike.pl

Masters II:

  1. Sławomir Bednarczyk – Remik Bike Team
  2. Tomasz Galuska – KCK Zlin
  3. Jiri Sedlacek – S.K.Juru Team Ostrava

Masters Kobiet:

  1. Aleksandra Andrzejewska – CST Accent MTB Team
  2. Monika Wrona – Bieniasz Bike Team
  3. Marianna Wyszyńska Tyniec – UKS Zawojak

Pełne wyniki

Gothica Trail 350 km – Pomorze Środkowe

  1. Mechiel Mesle – 17:37:00
  2. Przemysław Olejnik – 18:43:00
  3. Jarosław Kurkiewicz – 20:14:00
  1. Elżbieta Nowacka – 26:32:00
  2. Anna Kuncewicz – 27:11:00
  3. Magdalena Chmara – 35:17:00

Pełne wyniki

Cisowianka Mazovia MTB Marathon – Legionowo

PRO:

  1. Mateusz Rejch – Serwis Bajka
  2. Wojciech Kowalczuk – SISU OWB Rowertour.com
  3. Karol Rumsicki – SuperDrob Bike Team

1/2 PRO:

  1. Karol Sładek – ZTPL.CC
  2. Michał Wyźlic – Kolarski.eu
  3. Adam Płoski – 3S Bike Team Ciechanów
  1. Magdalena Kosko – MCP Bike Team
  2. Julita Tomaszewska – Timbud Team
  3. Katarzyna Strumnik – Timbud Team

Pełne wyniki

LOTTO Poland Bike Marathon – Radzymin

MAX:

  1. Łukasz Woźnica – Damovo Bike Team
  2. Artur Mioduszewski – Damovo Bike Team
  3. Kamil Kuszmider- KK Catena Wyszków
  1. Anna Urban
  2. Krystyna Żyżyńska-Galeńska – Damovo Bike Team
  3. Katarzyna Radziszewska – MCP Bike Team

Pełne wyniki

M Liga MTB Maraton – Józefów / Góra Lotnika

Challenge:

  1. Bartosz Borowicz – Cozmobike
  2. Matusz Rejch – Serwis Bajka
  3. Marcin Chruślak – Geodetic Howden Team
  1. Magdalena Kosko – MCP Bike Team
  2. Bogumiła Kacprzak – Celironman

Pełne wyniki

Solid MTB Maraton – Stary Strącz k. Sławy

Giga:

  1. Adam Adamkiewicz – Strefasportu.pl MW Invest
  2. Hubert Semczuk – Strefasportu.pl MW Invest
  3. Filip Jeleniewski – Rybczyński Bikes Remmers Team
  1. Izabela Gościańska – Real 64sto
  2. Monika Otulakowska – Rybczyński Bikes Remmers Team

Mega:

  1. Kacper Fiszer – Real 64sto
  2. Artur Nowinka – LS Plus Recycling Team
  3. Mariusz Chyła – Real 64sto
  1. Katarzyna Dąbrowa – MŚ Cycling&Dietetyka
  2. Magdalena Kroma – Team Berotu
  3. Magdalena Kruk – Strefasportu.pl MW Invest

Pełne wyniki

Zachodnia Liga MTB – Brzozowiec

Mega:

  1. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Janusz Put – 5. Pułk Artylerii Sulechów
  3. Jakub Orzechowski – Protour Racing Team
  1. Marta Balcerzak – JF Duet Goleniów
  2. Sylwia Szpulewska-Larek – SKS Oborniki
  3. Iwona Rychlewska – Moya Racing Team

Pełne wyniki

COMMENTS

DISQUS: 0