Wyniki – cross country (XCO), maratony MTB (XCM), etapówki (XCS), ultra | 22-23 maja 2021fot. Zbigniew Kowalski

HomeSportWyniki

Rozkręca się z tygodnia na tydzień karuzela zawodów w kolarstwie górskim, nie tylko profesjonalnym, ale i amatorskim. Po dwóch weekendach z Pucharem Świata mieliśmy w ostatni weekend kilka wyścigów kategorii UCI C1 i C2 w różnych zakątkach nie tylko Europy, ale i Świata – RPA, Portugalia, Hiszpania, Czechy i Polska.

Na krajowym podwórku mieliśmy dwa wyścigi cross country, jeden ultra maraton oraz pięć amatorskich maratonów MTB.

Rywalizacja w Białymstoku była relacjonowana na żywo na fanpage portalu, a rywalizacja oraz wyniki są zaprezentowane w podsumowaniu XIX edycji wyścigu Rusza Peleton, który był drugą rundą tegorocznego Pucharu Polski MTB XCO.

Maja Włoszczowska, Katarzyna Solus Miśkowicz oraz Paula Gorycka odpoczywają od ścigania. Podobnie m.in. Bartłomiej Wawak oraz Ondrej Cink, który pierwotnie był na liście startowej sobotniego Pucharu Czech w Zadovie.

Wyścigowy rytm utrzymuje Rebecca McConnell (Primaflor Mondraker Xsauce), która w NMNM zajęła tam drugie miejsce, a tym razem w Hiszpanii w Superprestigio MTB w Alicante wygrała wyścig kategori UCI C2. W elicie mężczyzn z kolei najszybszy był Sergio Mantecon Gutierrez (MMR Factory Racing).

Pełne wyniki

W czeskim Zadovie zainagurowany został Puchar Czech. W elicie mężczyzn wygrał Georg Egger (Lexware MTB Team), a w elicie kobiet Kata Blanka Vas (SD Worx). Mieliśmy dwa polskie akcenty – Barbara Borowiecka (Giant Gorzów Liv) w elicie kobiet zajęła 11. miejsce. Z kolei Natalia Grzegorzewska (Mitutoyo AZS Wratislavia) w Juniorkach Młodszych zajęła 3. miejsce.

W Hiszpanii zakończyła się etapówka Andalucia Bike Race, która od tego roku, po reformie, zaliczana jest do UCI Marathon Series a zawodnicy zbierają punkty do rankingu startując zarówno w maratonach MTB, jak i wyścigach etapowych.

Andalucia Bike Race – UCI Marathon Series (SSR)