Puchar Świata MTB XCO w Albstadt – nie przegap!!!fot. michalcervenyphoto

HomeSportZapowiedzi

Puchar Świata MTB XCO w Albstadt – nie przegap!!!

W niemieckim Albstadt zainaugurowany zostanie tegoroczny Puchar Świata MTB XCO. Na starcie wyścigów elity i U23 stanie blisko sześciuset zawodników z całego świata. Wszystko wskazuje na to, że na starcie nie zabraknie absolutnie nikogo ze ścisłej czołówki. Polskę reprezentować będzie szesnastu zawodników (lista nazwisk). Piątkowy short track oraz niedzielne wyścigi elity obejrzymy na redbull.com.

Od kilku dni aura w Albstadt nie rozpieszcza, na trasie jest dużo błota, a w piątkowy poranek zawodników przywitały opady śniegu. Wygląda na to jednak, że aura wykona przez ten weekend zwrot o 180 stopni – w piątek ma być maksymalnie ledwo 8 stopni, za to w niedzielę nawet 24 stopnie. Oznacza to, że o ile dziś będzie na pewno mokro, o tyle do niedzieli prawie na pewno przeschnie. Przypominam sportowe fotostory z ostatniego wyścigu w Albstadt w 2019 roku, kiedy zwłaszcza w wyścigu elity mężczyzn pogoda zrobiła niezłego twista.

Komplet nazwisk na starcie wyścigów elity (XCO)

W rywalizacji kobiet na starcie zawodniczki, które oglądaliśmy już w tym roku na podium – począwszy od Mistrzyni Świata Pauline Ferrand Prevot, przez byłe właścicielki tęczowej koszulki – Jolandę Neff, Kate Courtney oraz Maję Włoszczowską. Nie zabraknie Anne Tauber, Anne Terpstra czy Evie Richards. Będą także młode nazwiska, które rozdają w tym sezonie karty – Loana Lecomte, Laura Stigger czy Rocio del Alba Garcia Martinez. W końcu na starcie stanie także Jenny Rissveds, która kilka dni temu ogłosiła rozszerzenie swojego projektu Team31:Outride. Drugą olimpijską mistrzynią na starcie będzie złota medalistka z Londynu – Julie Bresset, która zdaje się odbudowywać dyspozycję. Z końca stawki, bo na liście jest blisko setka zawodniczek, na trasę wyścigu ruszy była Mistrzyni Świata w kolarstwie przełajowym – 23. letnia Ceylin del Carmen Alvarado. Pewną ciekawostką jest, że nas starcie pojawi się także była Mistrzyni Świata – 42. letnia Catharine Pendrel, która pod koniec stycznia urodziła córkę.

Elita mężczyzn to długo wyczekiwana konfrontacja trójki Mathieu van der Poel, Nino Schurter, Tom Pidcock. Oprócz nich na starcie także takie „konie” jak Henrique Avancini, Ondrei Cink, Jordan Sarrou i Mathias Flueckiger. To wszystko główni faworyci wyścigu elity mężczyzn do walki o najwyższe stopnie podium. Namieszać mogą też Francuzi – Stephane Tempier, Titouan Carod, Victor Koretzky czy Maxime Marotte oraz Szwajcarzy Lars Forster i Filippo Colombo. Na starcie stanie ponad 150 zawodników.

Short track (XCC)

O kolejności w pierwszych dwóch rzędach (Top16) na obu wyścigach zadecydują wyniki piątkowego short tracka (XCC), w których wystartuje Top40 rankingu UCI. Listy startowe XCC dla kobiet i mężczyzn zostały już opublikowane. W wyścigu kobiet zobaczymy Maję Włoszczowską, a w wyścigu mężczyzn Bartka Wawaka.

„Wspólne” kibicowanie

Wydarzenia odbywają się bez udziału kibiców, dlatego do wspólnego kibicowania oraz komentowania zapraszam na nasz serwer na Discordzie:

Program i transmisja

Piątkowy short track (XCC) będzie transmitowany na redbull.com. Wyścig kobiet o 17:30, wyścig mężczyzn o 18:15. Relacja rozpocznie się o 17:20.

W sobotę wyścigi orlików i orliczek, które nie będą transmitowane. Dostępny tylko i wyłącznie live timing – link.

W niedzielę wyścigi elity kobiet o 11:00 i elity mężczyzn o 14:15 – oba do obejrzenia na redbull.com.

COMMENTS

DISQUS: 0