Puchar Świata w kolarstwie górskim tuż tuż…

HomeSport

Puchar Świata w kolarstwie górskim tuż tuż…

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Po tym jak w 2020 roku pandemia koronawirusa postawiła na głowie wszystko, łącznie ze sportem i zaplanowanymi wyścigami, tak 2021 rok przebiega w miarę ok, tym bardziej że większość z nas już oswoiła się z tematem. O ile jeszcze wczesną wiosną było jeszcze trochę perturbacji, ale najbliższe tygodnie wyglądają optymistycznie i także w sporcie można mówić o wychodzeniu na prostą. W ostatnich dniach zarówno UCI, jak i Red Bull przypominają nam, że Puchar Świata w kolarstwie górskim już tuż tuż…

Na kanale UCI pojawiła się krótka zapowiedź z przebitkami z poprzednich lat. Wyścigi i emocje Pucharu Świata w kolarstwie górskim dostaniemy już wkrótce. Na trybuny pełne kibiców i tłumy przy trasie musimy jeszcze chwilę poczekać:

Równolegle Red Bull zaprezentował w ostatnich dniach dwa bardzo ciekawe materiały. Jeden odnosi się do karuzeli transferowej, która miała miejsce na przełomie roku. Wiele z tych zmian opisywałem na portalu, jednak jeśli ktoś woli wideo to może obejrzeć poniższy 12 minutowy film:

Na kanał Red Bull Bike wróciła także seria „Fast Life”, która opowiada o tym jak w trudnym 2020 roku odnaleźli się zawodnicy MTB wspierani przez austriacką markę – Kate Courtney, Loic Bruni i Finn Illes:

Wracając do tytułowego wątku, czyli Pucharu Świata w kolarstwie górskim to tak jak w poprzednich latach będziemy mieli możliwość śledzenia rywalizacji na redbull.com, a kalendarz na ten sezon wygląda następująco:

Puchar Świata w kolarstwie górskim 2021:

  • 8-9 maja 2021 – (XCO) Albstadt, Niemcy
  • 15-16 maja 2021 – (XCO) Nove Mesto, Czechy
  • 12-13 czerwca 2021 – (XCO/DH) Leogang, Austria
  • 3-4 lipca 2021 – (DH/XCO) Les Gets, Francja
  • 14-15 sierpnia 2021 – (DH) Maribor, Słowenia
  • 4-5 września 2021 – (XCO/DH) Lenzerheide, Szwajcaria
  • 18-19 września 2021 – (XCO/DH) Snowshoe, USA

Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim 2021:

  • 25-29 sierpnia 2021 – (XCO/DH) Val di Sole, Włochy
  • 2 października 2021 – (XCM) Capoliveri, Włochy

Na koniec warto przypomnieć, że pod koniec lipca odbędą się przełożone z 2020 roku Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Wyścigi cross country zaplanowane są na 26 (kobiet) i 27 (mężczyźni) lipca 2021, a w związku z tym, że odbywać się będą w zasadzie po drugiej stronie globu to różnica czasowa wynosi siedem godzin. To z kolei oznacza, że wyścigi zaplanowane na 15:00 czasu tokijskiego będą do obejrzenia w Polsce o 8:00 rano!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0