Poznaliśmy nazwiska polskich kolarzy, którzy w 2020 roku wpadli na stosowaniu EPO

HomeSport

Poznaliśmy nazwiska polskich kolarzy, którzy w 2020 roku wpadli na stosowaniu EPO

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Jesień 2020 nie była szczęśliwym okresem dla kolarstwa górskiego oraz torowego. Najpierw w październiku POLADA poinformowała, że EPO wykryto u jednego z zawodników elity biorącego udział w Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim. Kilka tygodni później ponownie POLADA poinformowała o wykryciu EPO u jednego z zawodników objętych programem ADAMS.

Procedury postępowania w przypadku wykrycia substancji zakazanych są skomplikowane oraz wymagają dużo czasu. Wygląda jednak na to, że w obu przypadkach procedury dobiegają końca:

Jak podaje Marek Bobakowski z serwisu Sportowe Fakty należącego do Grupy Wirtualna Polska chodzi o Mistrza Świata w scratchu (2017) Adriana Teklińskiego oraz kolarza górskiego, Jarosława Wołosiuka – za stosowanie dopingu grozi im czteroletni okres dyskwalifikacji. Obaj zawodnicy nie skorzystali z prawa do zbadania próbki „B”. Oznacza to, że po zakończeniu procedury nazwiska obu zawodników zostaną opublikowane na stronie POLADA oraz prawdopodobnie także na stronie Polskiego Związku Kolarskiego.

Źródło: https://sportowefakty.wp.pl/kolarstwo-torowe/934950/polski-mistrz-swiata-zlapany-na-dopingu-grozi-mu-czteroletnia-dyskwalifikacja


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 1