Odświeżony Rockrider XC 900 29″ ponownie w ofercie sieci Decathlon

HomeSprzęt

Odświeżony Rockrider XC 900 29″ ponownie w ofercie sieci Decathlon

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W 2019 roku do oferty Decathlonu dołączył pełnoprawny twentyniner zbudowany na karbonowej ramie i jak sama nazwa wskazuje, na kołach 29 cali. Mowa o rowerze Rockrider XC 900 29″. Nie bez powodu rozmiar koła jest nazwie roweru, ponieważ wcześniej francuska sieć oferowała przede wszystkim rowery z kołami 650b (27.5″). Dwa lata później, na wiosnę 2021, rower przeszedł mały lifting i właśnie pojawił się w ofercie.

Na pierwszy rzut oka widać nowe malowanie ramy, a sama konstrukcja nie uległa zmianie. Rama w rozmiarze M waży 1040 gram i dostosowana jest do montażu sztycy regulowanej (27.2 mm).

Dwa lata temu tak o geometrii tego roweru pisał Filip Raczkowski: „Rockrider XC 900 to konstrukcja, która niewątpliwie łączy w sobie cechy nowoczesnego hardtaila do cross country, aczkolwiek ramę trudno nazwać progresywną. Na największy plus zasługuje wypłaszczenie kąta główki ramy do 68,1 stopnia, co dziś stanowi absolutny standard w klasie sprzętu aspirującego do ścigania na trudnych technicznie trasach.” Więcej w linku.

Tak jak dotychczas rower wyposażony będzie w widelec RockShox Reba RL 100 mm z manetką Combolock 2. Nowością w porównaniu do poprzedniej wersji jest napęd SRAM GX Eagle Lunar zestawiony z kasetą 10-52T. Korba to tak jak wcześniej Truvativ Stylo 34T, natomiast można w zależności od potrzeb zamontować tarcze w 30, 32 i 36T.

Bez zmian jeśli chodzi o hamulce (SRAM Level T 180/160), jak i koła Mavic Crossmax (1850 g) z obręczami o szerokości wynoszącej 25 mm i zaplecionymi 24 szprychami. Koła są w standardzie Tubeless Ready – otrzymujemy w zestawie zarówno taśmę, jak i wentyle umożliwiające uszczelnienie kół mlekiem.

Ostatnią nowością są opony – dotychczasowe Hutchinson Skeleton 2.1 zastępują gumy tego samego producenta, ale wariant Kraken o szerokości 2.3.

Aktualna cena roweru to 7 999 PLN, co biorąc pod uwagę nie tylko konfigurację ale także wagę całości (10,5 kg dla rozmiaru M) czyni ten rower jedną z najatrakcyjniejszych ofert na rynku. I co ważne rower jest dostępny!

https://www.decathlon.pl/p/rower-mtb-xc-900-29-carbon/_/R-p-300807


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0