Marcin Górnicki i Michał Łomnicki staną na starcie 4 Islands MTB Stage Race

HomeSportZapowiedzi

Marcin Górnicki i Michał Łomnicki staną na starcie 4 Islands MTB Stage Race

Powstała w 2018 roku inicjatywa o nazwie „Projekt Cape Epic 2019” wraca do gry! I choć w tym roku nie będzie aż tak egzotyczna jak przed dwoma laty, to na pewno na długo zostanie w pamięci tego duetu. Rozgrywana w Chorwacji na czterech wyspach etapówka MTB już za tydzień dostarczy wielu sportowych emocji i przepięknych widoków. Dopełnieniem tego będą noclegi…na ponad 50 letniej łodzi.

Chłopaki wystartują jako reprezentacja nowej polskiej marki odzieżowej Runo.design, o której pojawieniu się na rynku informowaliśmy w marcu bieżącego roku. Stroje zawodników powstały z inspiracji polską przyrodą.

Marcina możecie kojarzyć chociażby z aktywności w mediach społecznościowych. Jest trenerem dzieci i młodzieży w Warszawskim Klubie Kolarskim oraz dumnym finisherem ostatniej edycji Cape Epic (to dzięki niemu niemalże namacalnie mogliście zobaczyć na video jak wyglądają chociażby pierwsze chwile po dojechaniu na metę, miasteczko zawodów, czy obozowy szpital). W tym roku również nie będąc na miejscu będziecie mogli poczuć i zobaczyć jak to wszystko wygląda.

Michał to doświadczony zawodnik. Nie tylko ze względu na wiek (9 lat starszy od Marcina), ale również biorąc pod uwagę starty, które ma na koncie, a ich lista jest naprawdę imponująca: trzykrotnie ukończył Titan Desert Morocco, startował również w Titan Desert Cuba i Titan Desert Almeria, Swiss Epic, Cyprus Sunshin Cup, La Rioja Bike Race, dwukrotnie w Beskidy MTB Trophy i wielu jednodniowych wyścigach. W sobotę Marcin z Michałem robią wymagane testy SARS-CoV-2 PCR (należy okazać przy rejestracji i test nie może być starszy niż 48h) i w niedzielę osobno ruszają do Łodzi skąd razem już obiorą kierunek – Hrvatska.

Odwiedzajcie oczywiście Facebooka i Instagram Projektu Cape Epic, bo z pewnością nie zabraknie tam „zakulisowych obrazków” i trzymajcie mocno kciuki, żeby dali radę prześcignąć takie nazwiska jak Lakata, Platt czy Kulhavy ;)

COMMENTS

DISQUS: 0