Maja Włoszczowska wygrywa drugi etap VolCAT BTT i obejmuje prowadzenie w generalcefot. mat.org.

HomeSportWyniki

Maja Włoszczowska wygrywa drugi etap VolCAT BTT i obejmuje prowadzenie w generalce

W piątek 2 kwietnia 2021 z miejscowości Igualada zawodnicy ruszyli na trasę drugiego etapu etapówki VolCAT rozgrywanej w Katalonii. Drugi etap liczył 58 km i 1500 metrów przewyższenia. Maja Włoszczowska (Kross ORLEN) wystartowała w roli faworyta pod nieobecność Francuzki Leony Lecomte, która wygrała pierwszy etap, ale zdecydowała się na start tylko pierwszego i czwartego dnia rywalizacji.

Zawodnicy elity mężczyzn zameldowali się na mecie już niespełna dwóch i pół godzinie. Pierwszy na drugim etapie VolCAT był Martin Stosek (Canyon Northwave), ale o kolejności na mecie zadecydował finisz i sekundy. Dwie sekundy straty odnotował Wout Alleman (DMT Marcon), a trzy sekundy Tiago Ferreira (DMT Marcon). Trzeba też odnotować czwarte miejsce Hansa Beckinga (Buff Scott), który na metę dojechał w pierwszej grupie, ale do zwycięzcy zabrakło mu ledwo pięciu sekund.

W rywalizacji elity kobiet mieliśmy solową jazdę zawodniczek, które raczej były oparciem dla mężczyzn niż odwrotnie. Jak widać na zdjęciach chętnych do przewiezienia się na kole Mai nie brakowało. Po niespełna trzech godzinach (2:51:11) zawodniczka Kross ORLEN wjechała na metę jako pierwsza, tym samym obejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Druga była Katazina Sosna (Torpado Sudtirol), która wjechała na metę dokładnie dziesięć minut później, a trzecia Meritxell Figueras (MMR Factory Racing), która potrzebowała kolejnych pięciu minut.

Pełne wyniki 2. etapu VolCAT BTT 2021

fot. Przemek Zawada

W klasyfikacji elity mężczyzn na prowadzeniu Hans Becking (4:04:54) przed Nicola Rohrbach (4:02:07) i Tiago Ferreira (4:03:08). W elicie kobiet prowadzi Maja Włoszczowska (4:45:39) przed Kataziną Sosna (5:02:59) i Meritxell Figueras (5:11:42). Kilkanaście minut przewagi to sporo, ale wyścigi etapowe rządzą się swoimi prawami i czasem drobny defekt potrafi zabrać sporo czasu, zwłaszcza jeśli w okolicy nie ma boksu technicznego.

Klasyfikacja generalna VolCAT 2021

W sobotę zawodnicy zmierzą się z etapem liczącym 60 km i 1600 metrów przewyższenia.

COMMENTS

DISQUS: 0