Nowy gracz na maratonowej scenie – Canyon Northwave MTB Team

HomeSport

Nowy gracz na maratonowej scenie – Canyon Northwave MTB Team

Przez lata Canyon Topeak Ergon Racing Team był ważnym graczem na światowej scenie maratonów i wyścigów etapowych MTB, zapisując się historii najbardziej prestiżowych wyścigów w tym sporcie, od Bike Transalp po Absa Cape Epic.

Nawet rebranding w 2018 roku, w wyniku którego zespół zmienił nazwę na Canyon Topeak Factory Racing, nie zaszkodził konsekwentnie utrzymującej się klasie zespołu. Przez cały ten czas jednym z kluczowych zawodników teamu był 40-letni Kristian Hynek – jeden z najbardziej doświadczonych maratończyków na świecie, z dwoma brązowymi medalami mistrzostw świata (2012, 2016) i jednym srebrem (2019), mistrzostwem Europy w maratonie (2012), dwoma mistrzostwami Czech w XCM (2013, 2018) i zwycięstwem w Cape Epic w 2014 (razem z Robertem Mennenem). Kiedy Canyon wycofał się jako główny sponsor zespołu na początku 2019 roku, Kristian nie zrezygnował i rozpoczął własny projekt XCM, nadal jednak wspierany przez markę Canyon. Teraz nadszedł odpowiedni czas i te dwie siły znów się łączą, by kolejne kroki stawiać wspólnie pod banderą Canyon Northwave MTB Team – którego powstanie właśnie mamy przyjemność ogłosić.

„W ciągu ostatnich dwóch lat Kristian – razem z Martinem Stosskiem – udowodnił, że jest bardzo zaangażowanym w działanie, niezawodnym i odnoszącym sukcesy zawodnikiem” – mówi Andreas Walzer, menedżer Canyon Pro Sport. „Uznaliśmy, że zwiększenie naszego zaangażowania i wsparcie wizji Kristiana dotyczącej prowadzenia własnego międzynarodowego zespołu specjalizującego się w maratonach MTB będzie logicznym krokiem”.

„Na poziomie osobistym to partnerstwo jest dla mnie wszystkim – jest to zdecydowanie najbardziej udany układ w całej mojej karierze” – mówi Kristian Hynek, wyjaśniając swój związek z Canyonem. „Wiele dla mnie znaczy, że Canyon nie tylko nadal pokłada zaufanie w moim zespole i we mnie – ale jest również gotowy podwoić swoje wsparcie”.

Skład Canyon Northwave MTB Team

Zespół Canyon Northwave MTB rozpoczyna swój pierwszy sezon w znakomitym składzie:

  • Kristian Hynek (CZE)
  • Martin Stossek (CZE)
  • Dominik Buksa (CZE)
  • Andreas Seewald (GER)

W zależności od specyfiki konkurencji i warunków będą rywalizować na konstrukcji Lux CF SLX – z pełnym zawieszeniem lub na hardtailu Exceed. Najważniejszym wydarzeniem sezonu będzie walka o tęczową koszulkę podczas Mistrzostw Świata XCM, które odbędą się 2 października na Elbie we Włoszech.

Ale zespół już teraz dąży do pokazania swojej siły wcześniej, między innymi na Mistrzostwach Europy 20 czerwca w Evolène w Szwajcarii i podczas innych ważnych wydarzeń, takich jak prestiżowy wyścig Absa Cape Epic w Republice Południowej Afryki, serii Pucharu Świata w maratonie oraz podczas krajowych mistrzostw w Czechach i w Niemczech.

COMMENTS

DISQUS: 0