Maja Włoszczowska triumfuje w Hiszpanii | Superprestigio MTB Faster, Arnedo, La Riojafot. Superprestigio MTB

HomeSportWyniki

Maja Włoszczowska triumfuje w Hiszpanii | Superprestigio MTB Faster, Arnedo, La Rioja

Maja Włoszczowska kontynuuje starty w Hiszpanii, gdzie od kilku miesięcy przygotowuje się do najważniejszych wyścigów sezonu – Pucharów Świata, Mistrzostw Świata oraz Igrzysk Olimpijskich. Dwa tygodnie wcześniej w Valladoid zajęła drugie miejsce.

W weekend 27-28 marca 2021 w regionie La Rioja, w miejscowości Arnedo zainaugurowany została seria Superprestigio MTB Faster. Wyścig z kategorią UCI C1 zebrał na starcie szereg mocnych zawodniczek oraz zawodników elity.

W rywalizacji kobiet wygrała Maja Włoszczowska przed Julie Bresset i Rocio Del Alba Garcia Martinez. Trójka wraz z Portugalką Raquel Queiros jechały na początku wyścigu razem. Maja Włoszczowska na drugim okrążeniu zdołała się oderwać, ale jej ucieczka została szybko skasowana przez współpracujące Francuzkę i Hiszpankę. Dopiero na ostatnim okrążeniu zawodniczka Kross ORLEN Racing Team skutecznie zaatakowała, zbudowała kilkanaście sekund przewagi i samotnie przekroczyła linię mety z bezpieczną przewagą ponad 20 sekund nad drugą tego dnia Julie Bresset (Massi). Trzecia była zawodniczka gospodarzy, Rocio del Alba Garcia Martinez (BH Templo Cafes UCC).

W przypadku Julie Bresset warto przypomnieć, złotą medalistką olimpijską z Igrzysk w Londynie. W tym samym roku (2012) W austriackim Leogang zdobyła tytuł Mistrzyni Świata w cross country. Od 2014 zaczęła notować coraz gorsze wyniki, by w 2017 roku przerwać karierę sportową. Wróciła rok później, w 2018 roku i konsekwentnie odbudowuje swoją dyspozycję. W 2019 roku jeździła w barwach BMC, od zeszłego roku jako Massi. Dzisiejsze podium jest pierwszym dla Francuzki od 2019 roku, kiedy w Mistrzostwach Francji zajęła trzecie miejsce.

W zawodach wzięła udział także Barbara Borowiecka (Szczepan Bike), która zajęła 19. miejsce tracąc ponad trzynaście minut do Mai Włoszczowskiej.

Pełne wyniki Superprestigio MTB 2021, Arnedo – elita kobiet

W elicie mężczyzn, podobnie jak u kobiet, w walce o miejsca na podium liczyło się w zasadzie tylko trzech zawodników. Najszybszy tego dnia był reprezentant gospodarzy David Valero Serrano (BH Templo Cafes UCC), który o kilkanaście sekund wyprzedził Rumuna Vlada Dascalu (Trek Pirelli). Dziesięć sekund później na metę wjechał Thomas Griot (Massi).

Pełne wyniki Superprestigio MTB 2021, Arnedo – elita mężczyzn

COMMENTS

DISQUS: 0