Maja Włoszczowska druga na Open de Espana BTT w Valladolidfot. RFECiclismo

HomeSportWyniki

Maja Włoszczowska druga na Open de Espana BTT w Valladolid

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W hiszpańskiej miejscowości Valladolid odbył się pierwszy wyścig z serii Open de Espana BTT. Na starcie we wszystkich kategoriach wystartowało w sumie kilkuset zawodników, głównie z Hiszpanii. Wyścig w Valladolid był otwarciem sezonu dla Mai Włoszczowskiej.

Od startu mocno zaatakowała Loana Lecomte, aktualna Mistrzyni Świata U23. Jej mocny atak utrzymały tylko Maja Włoszczowska oraz Rocio del Alba Garcia. Na trzecim okrążeniu Francuzka jechała już sama na czele, a na przedostatnie okrążenie wjechała z przewagą 55 sekund. Przy wjeździe na ostatnie okrążenie wjechała już z ponad minutową przewagą, którą do końca wyścigu zwiększyła aż do dwóch minut.

Maja Włoszczowska i Hiszpanka Rocio del Alba Garcia jechały do samego końca razem, a o kolejności na mecie zadecydował sprinterski finisz, który wygrała Polka zajmując drugie miejsce.

Pełne wyniki Open de Espana BTT Valladolid – elita kobiet

Kolejne starty Mai Włoszczowskiej prawdopodobnie też będą miały miejsce w Hiszpanii, ponieważ zawodniczka Kross Orlen Cycling Team planuje w dalszym ciągu przygotowywać się do sezonu na Półwyspie Iberyjskim.

W rywalizacji elity mężczyzn wygrał Vlad Dascalu, przed Davidem Valero i orlikiem Jofre Cullell. Przez większość z siedmiu okrążeń ta trójka jechała razem, na ostatnim okrążeniu skutecznie zaatakował Rumun i wjechał na metę z kilkusekundową przewagą.

Pełne wyniki Open de Espana BTT Vallodolid – elita mężczyzn


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0